Site esnafı dertli

Kahramanmaraş'ın en eski iş merkezlerinden biri olan Selçuk Sitesinin esnafı, bakımsızlıktan ve ilgisizlikten dertli. Dulkadiroğlu ilçesinde 1982 yılında hizmete başlayan sitede iş yeri olan esnaf, yaşam kalitelerin olumsuz etkilendiğini belirterek eksiklilerin giderilmesi yönünde yetkililerde çağrıda bulundu.

Site esnafı dertli

85 iş yerinin bulunduğu sitede zemin katta yer alanelektrik trafosunun sık sık arızalanmasından yakınan site esnafı, başıboşinsanlar tarafından site koridorlarının tuvalet olarak kullanıldığını önesürdü.

Sitenin kentsel dönüşüm kapsamına alınmasını talep edenesnaf İbrahim Özkömeç, “Burada 85 tane zemin katta iş yeri bulunuyor. Şu andaiş yerlerimizin birçoğu boş ve boş olmasından dolayı gücümüzde yetmediğindendolayı pislik yuvası haline geldi. Özellikle hırsızlık olayı ve birçok pislikvar. Bizler yardım istiyoruz, ilgililerden yetkililerden destek bekliyoruz”diye konuştu.

Site esnafından Mehmet Servet Özuçak ise, yaşanankirlilik yüzünden ibadetlerini yerine getirmekte güçlük çektiklerini ifadeederek, “Kahramanmaraş'ın göbeğinde böyle bir pislik, belediyelerin ayıbıdır,valiliğinin ayıbıdır. Bir müşteri olarak kim gelir eşiyle burada alışverişyapabilir? Mescidimiz yandı namaz kılamıyor arkadaşlarımız. Dedik ki, 'dilekçeverelim el atsın yetkililer.' Ama ben burada namaz kılınmaz deyip isyan ettiğimzaman, bana kızan arkadaşlarım şimdi bana hak veriyor. Pislikte namaz kılınmacaiz değildir. Buraya lütfen belediyemizin destek olmasını istiyoruz. Halkahizmet hakka hizmettir” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15