SİYAM İKİZLERİ HERKESİ AĞLATTI

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde Mevlid'i Nebi Haftası kapsamında, Türkoğlu Belediyesi ve İlçe Müftülüğü iş birliğinde, Türkoğlu Kaymakamlığı Misak-ı Milli Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte Peygamber Efendimiz için ilk kez sahneye çıkan siyam ikizler Ayşe ve Sema Tanrıkulu, okudukları şiirle duygusal anlar yaşattı.

SİYAM İKİZLERİ HERKESİ AĞLATTI

Programda, İl Müftüsü Celal Sürgeç'in konuşmasınınardından, 17 yaşındaki siyam ikizleri Ayşe ve Sema Tanrıkulu, Hazreti Muhammediçin yazılmış "Faran Dağlarında Açan Sevgili" adlı şiiri seslendirdi.

 PeygamberEfendimiz için ilk kez sahneye çıkan Tanrıkulu kardeşlerin bir bedeninden çıkaniki sesle söyledikleri şiirler duygusal anlar yaşattı.

Programın ardından kardeşler, yaptığı açıklamada,peygamber aşkı için ilk kez sahneye çıktıklarını söyledi. Programda şiirokuduklarını dile getiren Tanrıkulu kardeşler, "Programda PeygamberEfendimizi anlatan şiiri okuduk. Biz de duygulu anlar yaşadık."ifadelerini kullandı.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş da Ayşe ve SemaTanrıkulu kardeşlerin seslendirdikleri şiirle duygusal anlar yaşattığınısöyledi. Kardeşleri Peygamber sevgisinden dolayı tebrik eden Okumuş, "Bugüzel kızlarımız okudukları güzel şiirle salondaki vatandaşlarımızı ağlattı.Şiirlerinde Peygamber Efendimizi anlattılar. Bizler de belediye olarak herzaman Ayşe ve Sema ikizlerimizin yanındayız." dedi. Kaymakam Gürbüz Saltaşile diğer ilgililerin de katıldığı program, belediyenin pilav ikramıyla sonaerdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15