Siyaset bitti, şimdi icraat zamanı!

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, Mahalli İdareler Seçimlerinin Kahramanmaraş’a ve Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, “Artık tek gündemimiz ekonomi olmalıdır” dedi.

Siyaset bitti, şimdi icraat zamanı!

2018 yılının ikinci yarısından itibaren gündemde olan yerel seçimlerin geride bırakılmasını Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’e değerlendiren MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, artık önceliğin ekonomiye verilmesini istedi.

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin Kahramanmaraş genelinde sorunsuz, olaysız ve en önemlisi şaibe iddiasından uzak, huzurlu şekilde tamamlandığını söyledi. Kahramanmaraş halkına, belediye başkanı, muhtar ve meclis üyesi adaylarına, siyasi parti üye ve temsilcilerine, basın kuruluşlarına, güvenlik güçleri ve tüm kamu kurum ve kuruşlarına teşekkür eden MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, göreve yeni ve yeniden seçilen tüm belediye başkanlarına ve meclis üyelerine başarılar diledi.

KENTLERİN MARKA DEĞERİ GÜN GEÇTİKÇE ÖNEM KAZANIYOR”

Kentimizdeki projeler ve kentimiz refahının iyileştirilmesi elbette çok önemli diyen MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, “Ancak istihdam oluşturacak ve gelirleri arttıracak projeler, en çok ilgi duyulan projeler oldu. En önemli önceliğimiz, meslek edinme ve istihdam yaratma. Bu nedenle istihdam seferberliğini oldukça önemsiyoruz. Üyelerimizin ve Kahramanmaraş iş dünyasının yeni nesil istihdam teşviklerine, dış ticaret, girişimcilik konularındaki desteklere daha fazla odaklanmalarını öneriyorum. Vaat edilenler, önerilenler, yapılmak istenenler elbette Türkiye'nin geleceği için çok önemli. Kentler artık ülke ekonomilerinden daha fazla konuşuluyor, kentlerin marka değeri gün geçtikçe önem kazanıyor. Demokrasi standardını yükseltmeyi hedefleyen, yerli ve yabancı sermayeye güvence veren bir perspektifin ortaya konması en önemli beklentilerimiz arasında. Bu sayede, sermayenin de kendini güvende hissedeceği ve bundan dolayı ülkemizin güvenli bir yatırım limanı olmak üzere çalışmalar yapması gerektiği düşüncesindeyiz.” İfadelerini kullandı.

“YAPISAL REFORMLAR GÜNDEMİN MEŞKUL ETTİ”

Mahalli İdareler Seçimlerinin tamamlanması ile birlikte 4,5 yıllık seçimsizlik sürecinin başlamasından iş dünyası olarak büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, “Artık tek gündemimiz ekonomi olmalıdır” dedi. Türkiye gündeminin bir süreliğine siyasetten arındırılması gerektiğini ifade edenKervancıoğlu: "2015 yılında genel seçimleri, 2017 yılında referandumu, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri, 2019 yılında da Mahalli İdareler Seçimlerini gerçekleştirdik. Son dört yıldır neredeyse sandığın kurulmadığı yıl, siyasetin gündem olmadığı tek bir gün yok. Ekonomi, bu seçim sağanağı ve siyasi çekişmelerin arasında ne yazık ki hep üvey evlat muamelesi gördü. Ekonomimizdeki sorunlar geçici çözümler ile bertaraf edilmeye çalışıldı. Ancak millet olarak gördük ki yapısal reformlar hayata geçirilmeden ekonomimizde kalıcı ve sürdürülebilir bir iyileşme gerçekleşmeyecek. Daha güçlü bir Türkiye için artık tek gündemimiz ekonomi olmalı, siyasal, sosyal ve ekonomik reformlar peşi sıra hayata geçirilmelidir.” dedi.

“SANAYİCİNİN TEK GÜNDEMİ EKONOMİ”

Sanayicilerin uzun bir süredir tek gündeminin ekonomi olduğuna dikkat çeken Başkan Kervancıoğlu; “Sayın Cumhurbaşkanımızın 31 Mart gecesi yaptığı konuşmada 'Önümüzdeki 4,5 yıl seçim yok' sözü, bizler için çok kıymetlidir. Seçimden uzak bir 4,5 yıl, ihtiyaç duyduğumuz reformların hayata geçirilebilmesi için çok önemli bir fırsattır. Bu süre zarfında atılacak her olumlu adımın, ülkemize katma değer olarak döneceğine inancımız tamdır. Tarihin her döneminde, karşılaştığı her zorluğu başarıya dönüştürmüş bu güçlü devletin, hukuk, eğitim, ekonomi, vergi ve teşvik sistemi, hak ve özgürlükler gibi elzem alanlarda ezber bozacak reformları gerçekleştirmesi halinde, Türkiye'nin uluslararası arenadaki gücü katlanarak artacak, milletimizin refah ve huzuru da aynı oranda ivmelenecektir. Bu süreçte, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde Devletimizin tüm kademeleri ile kentimizin tüm yerel yönetimleri ile tam bir uyum içerisinde çalışacak, kentimize ve ülkemize katma değer yaratmak için elimizden gelenin fazlasını ortaya koyacağız” diye konuştu.(HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15