SON SURAT 3'TE 51 BİN TL CEZA!

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Genelinde Motosikletlere yönelik "Son Surat 3" uygulaması yapıldı. Kahramanmaraş'ta yapılan uygulamada 51 bin 166 TL trafik cezası yazıldığı öğrenildi.

SON SURAT 3'TE 51 BİN TL CEZA!

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı Türkiye Genelindemotosikletlere yönelik bir uygulama yaptı. Son Surat 3 adı verilen uygulamakapsamında Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Ekipleri de İl Merkezi ve ilçelerikapsayan geniş kapsamlı çalışma yaptı.

Kahramanmaraş'ın polis sorumluluk bölgelerinde Cuma günü11.00-17.00 saatleri arasında Asayiş, Trafik, Kaçakçılık, Uyuşturucu ve diğeralanlarda suçtan aranan, suçta kullanılma ihtimali olan veya suça konu olupçalıntı olan motosikletler üzerinde, ayrıca tescilsiz, plakasız, sahte plakalı,şase numarası ile oynanmış ve kural ihlali yapan motosikletler üzerinde yapılanuygulamaya 67 polis ekibi ve 197 polis memurunun katıldığı öğrenildi.

31 ayrı noktada yapılan motosiklet uygulamasında 715 şahsınkimlik bilgileri  sorgulanırken, çoksayıda kişinin kaydı olduğu,  bunlardan 2şahsın  arandığı tespit edildiğibelirtildi. Yapılan uygulamada 286 motosiklet kontrol edilirken,  1 çalıntı motosiklet ele geçirildiğiöğrenildi.

İl genelinde 6 tescilsiz motosiklet ve 1 hacizli yakalamalımotosiklet ele geçirilirken, Bunların da içinde olduğu toplam 10 motosiklettrafikten men edildiği, 6’sı kasksız motosiklet kullanmaktan, 14’üsi sürücü belgesizmotosiklet kullanmaktan toplam 29 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden51.166  TL trafik cezası uygulandığıbildirildi.

Motosikletler ile ilgili 1 şahsa adli işlem yapılırken, KuralsızMotosiklet sürücülerine yönelik denetimlerin aralıksız devam edeceğikaydedildi.

HABER: ÖMER FARUKSALMAN

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17