Spor Camiası Yasa Boğuldu

Uzun zamandır Spor’un içinde olan Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreterliği görevinde de bulunan ve birçok spor alanında bende varım diyen Osman Çullu’nun vefat haberi spor camiasını yasa boğdu.

Spor Camiası Yasa Boğuldu

Kahramanmaraş’ın Spor Duayeni Osman Çullu yaşadığı sağlık sorunları nedeni ile yoğun bakıma alınmıştı. Yaklaşık 15 günden bu yana yoğun bakımda olan ve böbrek hastalığı ile boğuşan Yüzme Antrenörü Osman Çullu 25 Nisan Perşembe günü sabah saatlerinde vefat ettiği öğrenildi.

Engellilere olan sevdası resmiyetten uzak kişisel gayretleriyle 1984’te başlamış Engelliler antrenörlüğüne de 1993’te başlayan Çullu’nun bu mücadelesi Kahramanmaraş ile sınırlı kalmayıp milli takıma, oradan da yurt dışına kadar taşımıştı. 28 yılda 3 kez Paralimpik Oyunlar’da, 5 defa Dünya Şampiyonası’nda, 3 kez Avrupa Şampiyonası’nda, 3 defa Akdeniz Oyunları’nda, 13 kez uluslararası turnuvalarda, 1 defa da Karadeniz Oyunları’nda görev alan Çullu, hem milli takıma Kahramanmaraş’tan 15 sporcu kazandırdı hem de bu sporcuları 30 ülkede yarışlara götürdü. Çullu, başta bedensel engelliler dünya yüzme şampiyonu Beytullah Eroğlu olmak üzere birçok sporcu yetiştirirken, Ali Uzun, İsmet Ayık, Özlem Baykız, Numan Çam, Sena Kutlu, Kurtuluş Mustafa Kök, Mustafa Yılmaz, Ayşe Ceylan Üzüm, Ahmet Karagün, Kemal Ergün ve Fuat Özsaatçi gibi isimleri de milli takıma kazandırdı. Spor camiasına önemli isimler kazandıran Güzel insan Osman Çullu’nun Cenazesi 26.04.2019 Cuma öğlen namazına müteakip Ulucami’den kaldırılacak. Taziye evi Yunus Emre alt katta taziyeler kabul edilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15