SPOR'DA ŞİDDET SAHAYA YANSIDI, MAÇLAR İPTAL OLDU

Son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle; bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu’nun aldığı karar ile oynanmayacak.

SPOR'DA ŞİDDET SAHAYA YANSIDI, MAÇLAR İPTAL OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kahramanmaraş Futbol İlTertip Komitesi; Ali Kazancı Başkanlığında Olağan toplantısında Adem Karaköse,Ahmet Güler, İlker Yiyen, Abdurrahman Akbaba, Erdal Koyuncunun katılımı ile 31Aralık 2018 günü saat 17:00’da Kahramanmaraş ASKF Mehmet Bağrıaçık ToplantıSalonu’nda 4-5-6 Ocak tarihlerinde oynatılması gereken 20 Maç ileriki tarihekaydırıldı.

YURT GENELİNDEMAÇLAR İPTAL EDİLDİ

Bilindiği gibi; İstanbul'da oynanan Yıldırım Bosna spor -Küçükköyspor müsabakası öncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Muhammed Yücel,bıçaklanarak öldürüldü. Bayrampaşa stadında oynanan karşılaşma öncesinde ikikulübün taraftarları arasında kavga çıktı. Kavgada 17 yaşındaki Küçükköytaraftarı Muhammed Yücel bıçaklanarak hayatını kaybetti. Bu gibi olaylar nedeniile TFF Amatör İşleri Kurulu yurt genelindeki maçları iptal ettiğini duyurdu. İstanbulSüper Amatör Lig 6. Grup mücadelesinde Yıldırım Bosnaspor - Küçükköyspor maçıöncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Muhammed Yücel bıçaklanarak hayatınıkaybetmişti. Yaşanan olay sonrası Yıldırım Bosna Spor Kulübü, bugün yaptığıaçıklama ile ligden çekildiğini bildirdi. 17 yaşındaki Küçükköyspor taraftarıMuhammed Yücel’in ölümü sonrası Yıldırım Bosnaspor ligden çekildi. YıldırımBosna Spor - Küçükköyspor maçı öncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Küçükköysportaraftarı Muhammed Yücel’in ölümünün ardından Yıldırım Bosna Spor Kulübü ligdençekildiğini açıkladı.

 60 YILLIK KULÜP LİGDEN ÇEKİLDİ!

İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup mücadelesinde YıldırımBosnaspor - Küçükköyspor maçı öncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki MuhammedYücel bıçaklanarak hayatını kaybetmişti. Yaşanan olay sonrası Yıldırım BosnaSpor Kulübü, bugün yaptığı açıklama ile ligden çekildiğini bildirdi.

Yıldırım Bosna Spor Kulübü'nün yaptığı açıklama şuşekilde:

"Yıldırım Bosna Spor Kulübü, kurulduğu 1960 yılındanbu yana Türk sporuna çok büyük hizmetlerde bulunmuş, yetiştirdiği ve millitakımlar seviyesine getirdiği onlarca sporcusuyla futbolda, basketbolda markaolmuş bir spor kulübüdür. Sportif başarılarından önce ahlaklı nesiller vebireyler yetiştirmeyi hedef edinen camiamız, ne yazık ki son yıllarda spordışında kulvarda da mücadele etmek zorunda kalmıştır. Türk futbolunun sonyıllarda içinde bulunduğu sıkıntıların başında holiganizm ve saha dışı olaylarne yazık ki bu köklü camialarının da önemli sorunlarının başında gelmektedir.

Bunun en son en acı verici örneği 30 Aralık 2018 Pazargünü yaşanmıştır. Yaklaşık 50 yıllık mazisi olan Yıldırım Bosna-Küçükköyrekabetinin son yıllarda saha içinden çıkarak saha dışında istenmeyen olaylarasebebiyet verdiğini gözlemlemekteydik. Bunun önünü geçilebilmesi için iki kulüpyönetimlerinin gayretleri ne yazık ki sonuç vermemiş ve ne yazık ki iki takımtaraftarı görünümündeki holiganlar arasındaki gerginlik bu günlere gelmiştir.Son yaşanan olaylarda 17 yaşındaki Küçükköy taraftarı Muhammed Yücel evladımızhayatını kaybetmiş, bu gelişme yüreğimize tarifsiz bir acı bırakmıştır. Hiçbirşey bir evladımızın hayatından daha değerleri olamaz. Biz Türk sporunun 60yıllık çınarı Yıldırım Bosna olarak, bu şartlarda sportif mücadele etmenininbir anlamı olmadığına kanaat getirdik. Bu nedenle futbol a takımımızışampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuz şu durumda ligden çekiyoruz. Bu sezonligde kalan maçlara çıkmayacağız. Bu kararımızın Türk sporunun geleceği veiçinde bulunduğumuz futbol terörü illetinin son bulması adına hayırlargetirmesini diliyoruz."(HABER:İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15