'SPORA ŞİDDETİ KARIŞTIRAN HER KİM OLURSA OLSUN SAHALARDAN UZAKLAŞTIRILMALIDIR'

TFF Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ali Kazancı, son zamanlarda artan şiddet ve çıkan olaylar nedeniyle 4-5-6 Ocak tarihlerinde Türkiye genelinde ki amatör müsabakalarda TFF Amatör Kurulu Kararı ile erteleme olduğunu söyledi.

'SPORA ŞİDDETİ KARIŞTIRAN HER KİM OLURSA OLSUN SAHALARDAN UZAKLAŞTIRILMALIDIR'

Kahramanmaraş TFF İl Temsilcisi Ali Kazancı, İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup'ta Yıldırım Bosnaspor ile Küçükköyspor arasındaki maç öncesi çıkan kavgada 17 yaşındaki Muhammed Yücel isimli taraftarın öldürüldüğünü söyleyerek, "Öncelikle genç kardeşimize Allah'tan rahmet ailesine baş sağlığı diliyoruz. Son zamanlarda artan saha olaylarını protesto etmek ve hayatını kaybeden genç taraftarımız anısına amatör maçlarda erteleme olmuştur" dedi.

“Son zamanlarda spor müsabakalarında artan şiddet ve çıkan olaylar nedeni ile 4-5-6 ocak 2019 tarihleri arasında Türkiye genelinde oynanacak olan tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu kararları gereği oynanmayacaktır diyen Kazancı, “Bu tarihlerde ilimizde oynanacak olan tüm müsabakalar bir hafta kaydırmalı olarak oynayacaktır.  Spora şiddeti karıştıran her kim olursa olsun hangi ilin taraftarı olursa olsun sahalardan uzaklaştırılmalıdır. Bu tip eylemler şiddeti bir araç olarak gören zihniyetin acizliğinden kaynaklanmaktadır. Futbolun tüm paydaşlarına yönelik ister hakem, ister gözlemci, saha komiseri isterse antrenör, yönetici, oyuncu ya da seyirciye karşı kime yapılırsa yapılsın karşıyız ve her türlü hukuki süreçte karşılarındayız. Bu tip yapılan eylemler kulüplere yada bir yerleşim yerine mal edilemez. Ancak sözlü hareket ya da fiili saldırı eylemlerine dur demezsek toplumumuzda infiale sebep olabileceği bir kaç kendini bilmez kişinin yapmış olduğu eylemin kulüplerin ya da yerleşim birimlerinin cezalandırılmasına sebep olabileceğinin altını çizmek isteriz. Yapılan eylemleri kınıyoruz” dedi. 


Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane