SPORA VE GENÇLİĞE VEFA GECESİ DÜZENLENİYOR

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği Spora ve Gençliğe yapılan katkılara vefa gecesi tertip edecek.

SPORA VE GENÇLİĞE VEFA GECESİ DÜZENLENİYOR

Spora ve Gençliğe yapılan katkılara "Vefa Gecesi"programında İlimizde spora katkıda bulunan ve sporda Ülkemiz adına başarılarelde edenleri onure etmek adına Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonutarafından ortaklaşa bir gece tertip edilecek. Gecede Spora ve Gençliğe yapılankatkıları olan Sporcu ve spor adamlarına Vefa gecesine AK Parti Genel BaşkanYardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, TBMM İç İşleri Komisyon BaşkanıAk Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekiliİmran Kılıç, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Ak Parti KahramanmaraşMilletvekili Habibe Öcal, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Cihat Sezal, BüyükşehirBelediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İlEmniyet Müdürü Doğan İnci, İlçe Belediye Başkanları,  STK Temsilcileri ile birlikte bu güzel gecetertip edilmesi planlanıyor.

“BU SEVDA YOLUNDAEMEK VERENİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

Sporun bir sevgi ve bir aşk olduğunu savunan veKahramanmaraş’ta faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin çalışmalarında veresmi işlerinde yardımcı olan ve tamamen gönüllülük esasına dayanan ASKF,yerelde sporun geliştirilmesi için çeşitli çalışmalar yapıyor. Amatör sporkulüplerinin yaşadıkları sıkıntılar konusunda resmi kurumlardan yardım alanASKF yerel yöneticilerden de destek bekliyor.

Amatör Futbolun bir sevda olduğunu her fırsatta dilegetiren Kahramanmaraş Amatör Futbol Federasyonu (ASKF) Başkanı Ergün Önal, Bugünyapılacak olan Spora ve Gençliğe yapılan katkılara vefa gecesi hakkındaaçıklamada bulunarak, “Amatör futbola sahip çıkmak, gençlere ve geleceğe sahipçıkmaktır.  Bu Bağlamda spora gönül verenherkesi kutluyorum. Son zamanlarda Amatör Futbol değer kazanmaya başladı. Sağolsun Belediyelerimizde bu değere sahip çıkmaya başladı. İnşallah bu ilerleyenyıllara çığ gibi büyüyüp gider. Bu düşünce ile yok olmaya yüz tutmuşkulüplerimiz canlanır ve gençler spor yapar. Bizim zamanımızda spor sevgisivardı. Çünkü spor gönül işidir, sevgi işidir, sevda işidir. Şehirde amatör sporile uğraşan herkesin bu işi gönülden yaptığını biliyoruz. KahramanmaraşFutbolunda son zamanlarda sancılı bir süreç yaşıyoruz. Her meslek grubu kendialanında bu işi severse kendi alanındaki şeylere değer verirse, onusahiplenirse, futbolumuzda gelişir, ülkemizde gelişir. Bizim federasyon olaraken büyük hedefimiz sağlam düşünen, sağlam vücutlu, sağlam zihinli sporcularyetiştirme gayretindeyiz. Bütün spor kulüplerinin yanındayız. Emek verenyürekten destekleyen herkesi kutluyorum” dedi.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Biz Amatör Futbol camiası olarak bir aileyiz ve buailenin her bir ferdinin canı yandığında hepimizin canı yanar diyen BaşkanÖnal, “Yıllardır spor kulüpleri ile beraberiz ve hep birlikte Kahramanmaraş’ınfutbolunu kalkındırma çabası içerisindeyiz. Bütün sorunların çözüm yolubirbirine olan saygı ve birbirine olan yardımlaşmadan dolayı ortadaki sorununçözülecektir. Bizler spor camiası başkanları ve sorumluları olarak yardımcıolma konusunda birlik içerisinde hareket etmeliyiz. Sahada görev yapan hakemlerimize,sporcularımıza, antrenörlerimize ve taraftarımıza sahip çıkmalıyız” dedi. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15