SU SAYAÇLARIMIZI SOĞUKTAN KORUYALIM

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü havaların soğumasıyla birlikte vatandaşları uyardı: ‘’Su sayaçlarımızı soğuktan koruyalım’’KASKİ Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ Kış şartlarından dolayı sıcaklıkların düşmesi sonucu, uygun koşullarda bulunmayan su sayaçları zarar görebilmektedir. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemesi için ev ve işyerlerine ait su sayaçlarını soğuktan korumaları gerekmektedir. Soğuk nedeniyle özellikle dış ortamda bulu

SU SAYAÇLARIMIZI SOĞUKTAN KORUYALIM

Su SayacımıSoğuktan Nasıl Koruyabilirim?

1-Sayacın bulunduğu yere beton, plastik, ahşap veyademirden bir muhafaza konulmalıdır.

2-Su sayaçlarının donmaması için sayaçların bulunduğuyerin hava sirkülâsyonuna karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılmasıgerekmektedir.

3- Sayaç muhafaza yerleri sayaçları korumak için sayacınüst seviyesine kadar (sayacın cam çerçeveli okuma penceresi kapatılmayacak)sayaç muhafaza yerini tamamen kapatacak şekilde izocam vb. malzemelerdendoldurulmuş yastıklar konulması ve üzerinin muntazam bir kapakla kapatılarakharici tesirlerden korunması gerekmektedir.

4- Donan sayaca ve tesisata ateş tutulmamalı ve sıcak sudökülmemelidir.

 Abonelerce tedbiralınmaması halinde su sayaçlarının kolayca patlayacağı, gövdesi patlayansayacın tamir imkânı olmayıp hurdaya çıkacağı, ayrıca önemli miktarda sukaybına yol açacağı unutulmamalıdır. Sayaçta arıza olması durumunda abonenumarası belirtilmek suretiyle 185 Çağrı Merkezini arayarak KASKİ'yebildirilmelidir. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15