SUKUNE İNŞAAT YATIRIMCIYA MEMNUNİYET!

Kahramanmaraş’ta Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek ve konut satışlarını artırmak için harekete geçen Sukune İnşaat, 60 ay vade, 0 faiz ile bankasız, kefilsiz yatırımcısının yüzünü güldürmek için kolları sıvayarak gazetemize açıklamalarda bulundu.

SUKUNE İNŞAAT YATIRIMCIYA MEMNUNİYET!

Kahramanmaraş’ın yükselen yıldızı olan Onikişubat ilçesineSukune İnşaat eliyle inşa edilen Öykü Sitesi ve Esila Sitesi projeleri içineşsiz bir kampanya gün yüzüne çıktı. Projede yer alan 126 daire için 60 ay vade0 faiz oranı yatırımcıyı cezbeden firma daireleri 170 bin ile 290 bin TL’densatışa sunuyor.

Konut satışında müşteri ile firma arasındaki banka veemlakçı gibi aracıları da kaldıran Sukune İnşaat,  12, 24 ve 36 ay süreyle teslim edeceğidaireleri için önden yüzde 30 ve yüzde 50 arasında değişen oranlarda peşinatalıyor. Kalan tutar ise yüzde 0 faizle 60 ay vadeye bölerek alternatif ve cazipödeme koşulları ile ev sahibi olma şansı sunan şirket, modern yaşamınihtiyaçlarına göre evlerini tasarlıyor.

Ödeme noktasında kolaylıklar sağlamak için gayret sarfettiklerini belirten Sukune İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kundakçı, krediçekerek faize girmek istemeyen müşteriler için alternatif seçenekler sunduklarıbelirtti. İnsanların faiz yüzünden ev almaktan vaz geçtiğini aktaran Kundakçışöyle konuştu; “Kahramanmaraş’ta 10 müşterimizden 4’ü faize girmemek için evalmaktan vazgeçiyordu. Kahramanmaraş mutaassıp ailelere ev sahipliği yapan birşehir. İnsanlar faize girmek istemiyor. Biz zaten bu konuda hassastık. Faizegirmek isteyen müşterimizi faize girdirmedik, elimizden geldiği kadar yardımcıoluyoruz.”

Kundakçı, ''Kentte 8 yılda 300 konut ve 36 iş yeri projesineimza attık.Şimdi de yeni bir proje ile Kahramanmaraş’ta bir ilk olarak‘kadınların gün sistemine benzer’ el birliği sistemi gibi işleyen 12 ay,  24 ay, 36 ay sürelerle teslim edilip 60 ay vade ödeme seçeneği ileKahramanmaraş halkına hizmet vereceğiz'' dedi.

''RAKAMLAR SABİT''

Projemizde fiyatlarımızın insanların ödeyeceği rakamlar dasabit olmasını, insanların her gün kuru takip etmek zorunda kalmaması ve hergün faiz oranlarını takip etmemeleri için ödemeyi 60 aya yayalım, el birliğisistemi ile herkesin birbirine destek olsun istedik.  Örneğin, 12 ay sonra teslim olacak birprojemiz için yüzde 50 peşinat alıyoruz, kalanını 60’a bölüyoruz. Diyelim ki 24ay sonra teslim olacak 4 bloklu Öykü Sitesi diye bir projemiz var. Bu projemizebugünden gelecek 60 ay vadesi olacak, yüzde 30 peşin verecek, sonra kalantaksitlerini ödeyecek. Yine 36 ay sonra teslim edeceğimiz bir projemizvar.  Yine onlar da bugünden gelirlerse,tabi biz bunu kısıtlı tutmayı düşünüyoruz. Ocak ayına kadar bu projelere dahilolan oldu. Çünkü bizde planlamamızı bu zamana kadar yapmış oluyoruz. Ocak ayınakadar inşallah dairemiz kalmayacağını düşünüyoruz. Şu an bu kampanyayı elimizdeki 126 dairemiz için yapıyoruz.”

KREDİYE BULAŞMADANTAPULARINI ALABİLİRLER

 “Kalan borcu kendifirmamız üzerinden ipotek koyuyoruz. Herhangi bir krediye biz de müşterilerimizde bulaşmamış oluyor. 12 ay sonra oturacak olanlar 12 ay sonra, 24 ay sonraoturacak olanlar 24 ay sonra, 36 ay sonra oturacak olanlar 36 ay sonratapularını almış olacak. Dairelerimiz 170 bin liradan başlıyor 290 bin lirayakadar dairelerimiz var. Bu dairelerimiz sınırlı. 12 ay sonra teslim edeceğimizprojemize 36 ailemiz müracaat edebilir. 24 ay sonra bitecek olan projemize de32 aile başvurabilecek.


58 ailemiz de 36 ay sonra biten projemize başvurabilecek.Bunun haricinde müşteri kabul edemeyeceğiz, çünkü sınırlı ve özel proje. 2projemiz Boğaziçi mevkiinde insanı kendine aşık edecek lokasyona sahipyerlerde. 1 tanesi de yanık petrol dediğimiz Yirmi İki Gün Mahallesimevkiinde.Bu projeden önce 170 bin liralık topraktan daire alan birmüşterimiz,100 bin lira çekmiş olsaydı, 100 bin liraya 70 bin lira faizödeyecekti ve daire 240 bin liraya mal olacaktır. Ama şu an da 170 bin liralıkdaireye 170 bin liraya sahip olabilecek. Hiçbir ekstra ödeme yapmak zorundakalmayacaktır. Kooperatifler gibi daha sonra fiyat artışı gibi bir durum sözkonusu değil. Biz 6 aydır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Dolar artışından öncede biz bu fikirle uğraşıyorduk. Yani çıkış noktamız kur artışı değil.  Faizin artması da değil. Bizim çıkış noktamızen ufak şeyde inşaat sektörünün güven kaybetmesi ve zarar görmesi ilealakalıydı. Bir de Kahramanmaraş’ın böyle bir projeye ihtiyacı olduğunu farketmemiz bu projenin başlamasında etkili oldu. Şu an 200 bin liralık bir evalmak isteyen bir aile 50 bin peşinat verip kalanını kredi kullandığı zaman 120ayda tam iki katı 410, 420 bin liralık bir meblağa almış olacaktı. Bizvatandaşlarımızı bu proje ile bu dertten kurtarmayı amaçlıyoruz. Ayrıca illa 50bin lira peşinat ile sınırlandırmıyoruz. Müşterimizin şu an peşinatı azdır, busistemi kaçırmak istemiyordur ve aylık taksitleri ödeyebilecek durumu iyidir,taksit aralığı 4 bin liradır, 5 bin liradır. Biz onlara da sesleniyoruz.  Buyursun gelsinler. Ya da taksit aralığıdüşüktür, peşinatı azdır ama beklediği bir ödemesi vardır yine buyursungelsinler, ona göre bir ödeme planı çıkaralım.

Şöyle de bir imkanımız mevcut; şimdi burada çıkacak olantaksiti ödemekte zorlananlar için 60 ayı 2’ye bölüyoruz. 30 ay düşük taksitleödeyin, evinize oturduktan sonra kalanı üzerine ekleyelim diğer 30 ayda artıkvermeyeceğiz kirayı da üzerine ekleyerek yüksek meblağda taksitleri ödeyin.Örneğin; ‘2750 lira aylık taksit çıktığında bunun 250 lirasını sona atalım 2500lira ödeyeyim sonra 3000 lira ödeyeyim’ dediğinde de taksitleri böyleayarlayabiliyoruz.

‘Şuan kirada oturuyorum, evime oturduktan, şu an da ödediğimkirayı da size verebilirim’ diyenlere de aşağı taksitleri azaltıp, sonra kitaksitleri artırıyoruz. Yani bir insanın ev sahibi olabilmesi için elimizdengelen her şeyi yapıyoruz. Biz bankalar gibi insanları sıkıştırıp ödemelerdezorlamıyoruz. 3 aya kadar olan gecikmelerde faiz almıyoruz, fark almıyoruz.Ödeyemediği taksiti diğer taksitlerin üzerine yayarak da ödeme alabiliyoruz. 3aya kadar ödeme yapmayanlarda o gün için soruyoruz. Devam etmek istemiyorsa,çıkmak istemiyorsa %10 kesintisini yapıp çıkarıyoruz. Devam etmek istiyorsa datoplu ödeme için gün belirliyoruz. 6 aya kadar ödeme yapmayanlar da ise direktresmi kanallarla gelen ödemelerini 90 günde tekrar iade ediyoruz. Yanisonrasında ödeme yapamayan çıkmak isteyen ailelerimizin çıkma talebinialıyoruz.90 gün içerisinde parasını iade edip, Evimizi yeni bir aileye satışaçıkarıyoruz. Sukune inşaatta müşteri bizzat gelip benimle görüşüp pazarlığınıyapıp dairesini alıp gidiyor. Böyle de bir güzelliğimiz de var.7/24 insanlarbize ulaşabilirler.'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER: YAŞAR ERİKLİ 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17