SURİYELİ İŞ ADAMINDAN ANLAMLI DESTEK

Kurulalı henüz bir yılını doldurmayan ancak yaptığı hizmetlerle ve projelerle adından söz ettiren Kahramanmaraş İsar Derneği gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından birçok hayırseverin güvenini kazanmaya devam ediyor.

SURİYELİ İŞ ADAMINDAN ANLAMLI DESTEK

En son olarak,Kahramanmaraş’ta da ticari faaliyet yürüten isminin açıklanmasını istemeyenSuriye’li iş adamı tarafından bağışlanan 2525 adet Gıda kolisi, hiçbir ayırımyapmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, Kahramanmaraş İsar DerneğiBaşkanı Ali ŞENEL tarafından dualarla teslim alındı.

Gıda kolilerinin teslimi vesilesi ile açıklamalardabulunan Kahramanmaraş İsar Derneği Başkanı Ali Şenel: “Kahramanmaraş İsarDerneği’miz, henüz kurulalı bir yıl olmadan, hayırveser kardeşlerimizingüvenini kazandı. Emanet ruhu ile veren el ile alan el arasında köprü olmayaçalışıyoruz.

Kahramanmaraş’ta da ticari faaliyet yürüten, ismininaçıklanmasını istemeyen, Kahramanmaraş’ta kazandıklarını, hiçbir ayırımgözetmeksizin Kahramanmaraş’ta bulunan ihtiyaç sahiplerine verilmesini isteyenSuriyeli iş adamı kardeşimizden bizlere emanet ettikleri 2525 adet Gıdakolisini peyderpey dağıtmak üzere teslim aldık. Öncelikle Suriyeli iş adamıkardeşimize hassasiyetlerinden dolayı bütün mazlum, masum insanlar adınateşekkür ediyoruz, Suriye Türkiye kardeşliği adına teşekkür ediyoruz, birlik veberaberliğimize vesile olacağı izin hassaten teşekkür ediyoruz. Rabbimkendilerinden ve tüm hayır sahiplerinden razı olsun. Bir şeyin daha hakkınıvermemiz lazım, bütün biçare insanların hamisi olmaya çalışan, yatağına hiçbirinsan aç girmesin, ocağı tütmeyen hiçbir kardeşimiz kalmasın diye çırpınanKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç beyefendiyedesteklerinden dolayı hassaten teşekkür ediyoruz.

Allah’a şükürler olsun ki, Kahramanmaraş İsar Derneği,henüz kurulalı bir yıl bile olmadan, hayırsever kardeşlerimizin hayra açılangüven kapısı oldu. İsar, büyük cömertlik, yokken de verebilmeyi ifade eden birkelimedir. Bu minvalde, bizler hayırveser kardeşlerimizin destekleriyle, bütün imkânlarımızızorlayarak özellikle gerek Kahramanmaraş’ta, gerekse de Suriye’de, Afrika’da neredebir ihtiyaç sahibi, garip, mazlum ve masum varsa biz orada olmaya çalışıyoruz.Kahramanmaraş’ta kurulduğumuzdan bu yana, çok düşkün fakru zaruret içerisindeolan özürlü, yetim, dul, mağdur, mazlum kardeşlerimiz hizmet hedeflerimiziçerisinde oldu. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize, ayni ve nakdi yardımlarla gerekgıda, giyim, ev eşyası başta olmak üzere, hasta bezinden tutun da tıbbiihtiyaçlarına kadar, hatta gerekirse psikolojik ve rehabilitasyon hizmetlerinekadar bir çok hizmetlerimizi hayata geçirdik. Suriye içinde ve Afrika’dahayırseverlerimizin kurban kesimlerine vesile olmaya çalıştık.

Bütün bu hizmetleri bizlere bahşeden Yüce Rabbimizehamdediyor, Kahramanmaraş’ta ve tüm mazlum coğrafyalarda ensar şehir ruhu ilebütün imkanlarımızı zorlayarak gönlü kırık, biçare insanlara hizmet etmeyedevam edeceğiz, bunun için de Rabbimizden hepimize kolaylıklar ihsan etmesinidiliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17