Tanış: 'İsraftan kimse kazanmasın'

Akedaş Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü Medine Tanış, "Hiçbir zaman israftan kazanmayı istemedik, istemiyoruz. İsraftan hiç kimse kazanmasın. İnsanlarımız bütün kaynakları ihtiyaçları doğrultusunda minimum düzeyde maksimum verim alacak şekilde tüketsinler" dedi.

 Tanış: 'İsraftan kimse kazanmasın'

Tanış, Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla yaptığıaçıklamada, öncelikle israfa karşı bilinç oluşması gerektiğini belirterek,"Özellikle son zamanlarda üzerinde çok fazla durduğumuz ekonomimizindüzelmesinde, enerjiyi tasarruflu kullanmanın önemi çok büyük. Gereksiz enerjitüketiminin kesinlikle önüne geçmeliyiz. En basit örnekleriyle boşa yananlambaları söndürmek, bozuk muslukları onarmak, bilgisayar, televizyon ve diğerelektrikli aletleri gereksiz yere çalıştırmamak bir vatandaşlık görevidir. Hiçkimse benim param var, istediğim kadar enerji tüketirim deme hakkına sahipdeğildir. Ülke kaynaklarının bilinçsizce kullanılması ülkemizi ve sonradünyamızı çıkmaza sürükler. Enerji tüketiminde yaptığımız savurganlık, aslındavatanseverlikle tamamen ters düşen bir tutumdur. Enerji kaynaklarımızınazalması demek, ya bu açığı yurt dışından karşılamak ya da doğaya zarar verecekenerji üretim yöntemlerine başvurmak demektir. Birinci seçenek ülkeekonomimize, ikinci seçenek ise hem doğamıza, iklimimize, doğada yaşayan bütüncanlılarımıza hem de yine ekonomimize zarar demek” diye konuştu.

  İsraftan kazançsağlamayı düşünmediklerini söylen Tanış, “Biz, Akedaş Elektrik Perakende SatışAŞ olarak hiçbir zaman israftan kazanmayı istemedik, istemiyoruz. İsraftan hiçkimse kazanmasın. İnsanlarımız bütün kaynakları ihtiyaçları doğrultusundaminimum düzeyde maksimum verim alacak şekilde tüketsinler. Tasarruf yöntemlerisıklıkla uygulansın, bilenler bilmeyenlere anlatsın. Bu şekilde bir zincirlemebilinçlendirme ülkemizin ve dünyamızın yararına, büyük bir adım olacaktır"dedi. 

  Ülkemizin kaynaklaryönünden çok şanslı bir coğrafyaya sahip fakat dünya üzerinde bu kaynaklarınufak bir kısmını bile bulamayan, temiz suya bile ulaşamayan birçok ülkeolduğunu vurgulayan Medine Tanış, şunları kaydetti: 

  "Elektriği,suyu ve bütün kaynaklarımızı kullanırken bunu asla unutmamamız gerekiyor. Bukadar bol kaynağın bulunduğu bir coğrafyada dünyaya gelmek de bu bağlamda büyükbir sorumluluk aslında. Kaynaklarımızı; geleceğimizi, çocuklarımızı ve dünyaüzerindeki bütün canlıları, onlarla ortak yaşamımızı düşünerek daha duyarlı vedaha bilinçli bir şekilde kullanmalıyız. Unutmayalım, bu dünya hepimizin;suyumuzda, enerjimizde, doğamızda bütün çocukların hakkı var. Dünyamızıkoruyalım, israftan kaçınalım. Çocuklarımıza karanlık değil, alabildiğineaydınlık bir gelecek bırakalım.” 

 

                                         

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15