Tarihi Köprü Yenileniyor!

Kahramanmaraş’ın eş işlek güzergahlarından birisi olan Adana yolu girişinde ki tarihi İstasyon köprüsü yenileniyor.

Tarihi Köprü Yenileniyor!

Kahramanmaraş’ı Türkoğlu ve Adana istikametindeki yerleşim yerleriyle bir birine bağlayan Madalyalı kavşağın hemen altındaki İstasyon köprüsünde, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından çalışmalar başladı.

ADNAN MENDERES AÇMIŞTI!

Araçların geçişi sırasında beşik gibi sallanan ve yaklaşık 60 yıllık mazisi olan köprü, şehrin ana girişlerinden birinin üzerinde kurulu olduğu için faciaya davetiye çıkartıyordu. Her an yıkılmayla karşı karşıya kalan köprünün üzerinden geçen araçlar tehlikenin boyutunun farkına varamıyordu. Köprünün üzerinden özelikle ağır tonajlı araçlar geçerken köprü üzerinde bulunan vatandaşlar durumu hissedebiliyordu. Dönemin Başbakanı Adnan Menderes'inde katılımıyla, 1950'li yıllarda açılışı yapılan ve 60 yılın üzerinde aktif güzergah olarak kullanılan köprü çökme tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

8 AY ÖNCE GÜNDEME GETİRDİK!

Gazetemizin 29 Ağustos 2018'de gündeme getirdiği köprüyle ilgili olarak Karayolları 5.Bölge Müdürlüğünün çalışmalara başlaması da, yüreklere su serpti. Adana İstikametine gidiş yolu olarak kullanılan çift şeritlik alan, yıkılarak yol kapatılırken, karşı yönden şehir merkezi istikametine geliş güzergahı olarak kullanılan yolun tek şeriti, şehir merkezinden Adana güzergahına gidiş olarak verildi. Şehir merkezine geliş istikametiyse iki şeritli olarak kullanılmaya devam ediyor. İlerleyen günlerde birinci köprünün tamamlanmasının ardından, ikinci köprünün de yıkılarak yeniden yapılacağı öğrenildi.

ÖZEL HABER-ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15