Tarihi ve doğal yerler 'Gezede'yle gezilecek

Dulkadiroğlu Belediyesi'nin akıllı telefonlar için hazırladığı uygulamayla Kahramanmaraş'ta tarihi, doğal ve gezilmesi gereken yerler yer alıyor.

Tarihi ve doğal yerler 'Gezede'yle gezilecek

Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından tarihi,doğal ve gezilmesi gereken yerleri bilmeyenler için  ‘Gezede’ isimli uygulama hazırlandı.


  Kente özgü bir terimolan ‘ede’ ve ‘gez’ ifadeleri yan yana kullanılarak ‘Gezede’ adı verilenuygulama akıllı telefon marketlerine girdi.

  DulkadiroğluBelediye Başkanı Necati Okay, uygulamanın Türkiye’de ilk defa bir belediyetarafından hizmete sunulduğunu söyledi. Uygulamanın geliştirilip farklıdillerde de hizmet vereceğini belirten Başkan Okay, “Kentimizde ve ilçemizdeçok önemli bir turizm potansiyeli var ve biz buna uygun bir alt yapıyıoluşturduk. Artık kentimize misafirlerimiz geliyor ve misafirlerimiziyönlendirme adına yeni bir alt yapı sistemi oluşturduk. Adına da ‘Gezede’verdik. Tur operatörlerimizin dışında gelen insanlar için Kahramanmaraş’ıyönlendirecek bir uygulamadır. Kente ilk defa gelenlere bu sistem kendi ceptelefonlarına gidecek ve isterlerse indirebilecekler. Bu uygulama sayesindehangi tarihi mekana, nerede yemek ve restorana gitmek istiyorlarsa ayrıntılı birşekilde görsel ve işitsel olarak uygulamadan yararlanacak” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15