TARIM ŞEHRİ

Bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen, Kahramanmaraş Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, Kahramanmaraş Fuar Merkezinde törenle açıldı. Fuarda birbirinden çeşitli ürünler sergilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

TARIM ŞEHRİ

Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesive Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliği iledüzenlenen fuarda Kahramanmaraş’ın verimli topraklara sahip olduğunun veTürkiye’nin en önemli tarım şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekildi.


ÇİFTÇİLERİMİZ YENİTEKNOLOJİYLE BULUŞACAK

Kahramanmaraş’ın çok önemli bir tarım şehri olduğunun altınıçizen Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel MüdürYardımcısı İhsan Emiralioğlu, ''Kahramanmaraş, bütün iklim özelliklerini kendiiçinde bulunduran hem tarla ziraatı anlamında hem bahçe ziraatı anlamında bununyanında son yıllarda hayvancılık anlamında çok önemli ataklar yapmış çok önemlipotansiyelini geliştirmiş bir şehirdir. Bu fuarlarda bu konuda çiftçilerimizinyeni tarım teknikleriyle tanışmalarında çok önemli fırsatlar olarak karşımızaçıkıyor '' dedi.


CENNETTEN KÖŞEKAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın cennetten bir köşe olduğunu vurgulayanKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç “Tarım fuarı, tarımüreticilerinin ve tarımsal üretimin desteklendiği bir fuardır ve bu fuarınKahramanmaraş gibi bereketli topraklarda yapılıyor olması çok önemlidir. 


Anadolu’daki birçok şehir gibi Kahramanmaraşiçin de tarım vazgeçilmez bir ekonomik faktördür. Bunda şehrimizin verimlitopraklar üzerinde bulunmasının payı büyüktür. Kahramanmaraş’ımızıncoğrafyasında iklim şartlarına bağlı olarak burada hemen hemen yetişmeyen birbitki, ürün yoktur” açıklamalarında bulundu.


KAHRAMANMARAŞ DEYİNCEEMEK AKLA GELİYOR

Kahramanmaraş çitçisinin yaptığı önemli çalışmalardan övgüdolu sözler ile bahseden Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İlimizdetoprağın, emeğin alın terinin mahsulü olan tarımsal çıktıların ve tecrübelerinpaylaşılması yönünde bu fuarın çok anlamlı ve önemli olduğunu söylemekistiyorum.  Kahramanmaraş deyince emekakla geliyor. Toprak alın teri akla geliyor.


Bütün gelişimimizin başlangıcısermaye birikimimizin çoğunu tarımsal faaliyetler oluşturuyor. Bugün kisanayimizi çiftçimin emeği ve alın teri oluşturuyor” ifadelerini kullandı

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15