TARTIŞMA KONUSU OLDU!

Kahramanmaraş'ta Abdülhamithan kavşağı ile Karamanlı kavşağı arasında bulunan güzergah üzerinde aktif bulunan üst geçit'in orada bulunan ışık tartışma konusu oldu.

TARTIŞMA KONUSU OLDU!

Sosyal medya üzerinde vatandaşlar tarafından tartışma konusu olan kırmızı ışıklar, kavşakların yapımının ardından meydana gelen kazalar sonrası tedbir amaçlı konulmuştu. Işıkların, üst geçit yapımlarının tamamlanmasının ardından kaldırılması beklenirken, yayalar için karşıdan karşıya geçmek için hem üst geçit aktif, hem de alt kısımda yol üzerinde aktif yaya geçidi bulunuyor. Hal böyle olunca vatandaşlarda yol üzerinde ki yaya geçidinin neden kapatılmadığını sorguluyor.

Vatandaşlar, Abdülhamithan kavşağı ile Karamanlı kavşağı arasında ki güzergahta bulunan ışıkların araçları yavaşlattığını söylüyor. Ulucamiden, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi istikametine giderken, eskiden 10 dakikadan fazla sürdüğünü belirten vatandaşlar, kavşakların yapılması ile 5 dakikaya kadar düştüğünü ancak bu ışıklarının kaldırılması ve yaya yolunun kapatılması, yaya geçişlerinin üst geçitten sağlanması durumunda, sorunun çözüleceğini ifade ediyorlar. 

HABER: ÖMER FARUK SALMAN 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 06:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15