T.C İbaresi geri mi geliyor?

Türkiye gündemine gelen konulardan birisi de son günlerde, Belediye tabelalarının başına yazılan T.C. ibareleri oldu. Çeşitli illerde belediyelere takılan T.C. ibaresi tartışma konusu olurken, Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde de Belediye Binası tabelasının üzerine T.C. ibaresi takıldı.

T.C İbaresi geri mi geliyor?

5 Yıl Önce Kaldırılmıştı

2013 yılında Devletin bazı kurum ve kuruluşlarında, T.C. ibaresi kaldırılmıştı. Ziraat Bankası şubelerinden daha sonrada Sağlık Bakanlığına bağlı aile Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı merkezlerinden T.C. ibaresi kaldırılmıştı. Banka şubeleri ve sağlık merkezlerinden önce kurumların internet sitelerinden kaldırılan ibare tartışmalara neden olmuştu. Sosyal medyada bir çok kullanıcı isimlerinin önüne T.C. ibaresi ekleyerek bu konuya tepkilerini göstermişti.

Yeniden Eklenmeye Başlandı

Şu anda çeşitli illerde Başkanların inisiyatifi doğrultusunda Belediye binalarında tabelaların başında T.C. ibaresi eklenirken, Kahramanmaraş'ta da Cumhur İttifakı olarak Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan ve başkan seçilen Hanefi Sarıaltun'da göreve gelmesinden kısa bir süre sonra belediye tabelasına T.C. ibaresini ekletti. Kahramanmaraş'ta şu ana kadar T.C. ibaresi yer alan ilk belediye Çağlayancerit oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15