TEKİR İÇMESUYUNA KAVUŞUYOR

İl genelinde yatırımlarına devam eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şimdi de Tekir’e içmesuyu yatırımı için kolları sıvadı.

TEKİR İÇMESUYUNA KAVUŞUYOR

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) GenelMüdürlüğü, Onikişubat İlçesi Tekir Mahallesinde büyük bir yenileme çalışmasıbaşlattı. Mahallede 50 km içme suyu şebeke hattı yenilenecek. 15 km isalehattıyla Ardıç suyu Tekir’in musluklarından akacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoçliderliğinde şehrin gelecek planlamasında büyük bir rol üstlenen KASKİ GenelMüdürlüğü, bu görevini yerine getirmeye devam ediyor. Kentte bir yandan yeniiçme suyu şebekesi çalışmalarını sürdürürken diğer yandan ömrünü tamamlamışeski içme suyu şebekelerinin yenilemelerine devam ediyor. Onikişubat İlçesininbüyük mahallelerinden olan ve yaz aylarında vatandaşların sıklıkla ziyaretettikleri Tekir Mahallesinde mevcut şebekenin eski oluşu nedeniyle sıklıklapatlaklar meydana gelmekte ve kayıp kaçak oranında büyük artış oluşmaktaydı.Bunun üzerine harekete geçen Genel Müdürlük, Tekir’in içme suyu şebekesiniyenilemek için çalışmalara başladı.

 

65 Km İçme SuyuHattı Yenileniyor

Mahallede 50 km uzunluğunda içme suyu şebeke hattını yenileyecekolan KASKİ, Gödeveli ve Arhıdça(Ardıç) kaynaklarındaki suyu 15 km uzunluğundaisale hattını yenileyerek Tekirlilerin musluklarından akıtacak. Çalışmalarkapsamında 3 yeni içme suyu deposu yapılarak suyun düzenli dağılmasısağlanacak. 2018 yılı sonunda bitirilmesi planlanan çalışmalarla Tekir’esağlıklı doğal kaynak suyu sunulacak.

 

Başkan Erkoç’aTeşekkür

Tekir Mahalle Muhtarı Mustafa Kaplan KASKİ ekipleriyleçalışmaları inceleme amaçlı Arhıdça kaynağına gitti. Burada bir takımaçıklamalarda bulunan Kaplan şunları söyledi:’’ Şu anda 1970’li yıllarda imece ile Tekir Mahallesine içme suyu verilengözdeyiz. Ve şebekelerimiz eski olduğu için yıllardan beri sıkıntılaryaşıyorduk. Bu konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Beyle görüştük.Sağolsun kendisi de KASKİ Genel Müdürümüze talimat verdi.Tekir’in içme suyunu ihaleye çıkarttı. Şu anda yüklenici firma hızlı birşekilde çalışmalarına devam etmektedir. Birkaç ay içinde Ardıç Suyunu Tekirhalkına içireceğiz inşallah. Tekir Mahallesi Muhtarı olarak Büyükşehir BelediyeBaşkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a, KASKİ Genel Müdürümüz Mustafa Uzunlar’a veemeği geçen herkese  ayrı ayrı teşekkürediyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17