TEMAYÜL HEYECANI!

31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaşmasının ardından aday adaylığı başvurularını tamamlayan AK Parti'de önceki gün temayül heyecanı yaşandı.

TEMAYÜL HEYECANI!

Kahramanmaraş'taBüyükşehir Belediyesine 5 aday adayı, ilçelere ise 100 aday adayı başvuruyaptı. AK Parti'de mevcut başkanların ise yeniden başvuru yapmadan aday adayıolacağı belirtilmişti.

Türkiye genelinde 145 bin teşkilat mensubu, 81 ilde oykullandı. İl ve ilçelerde, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları oylarınıkullandı. Sonuçların 16.30 itibarıyla genel merkezde görülebileceği ve değerlendirmeyealınacağı açıklanmıştı.


VATANDAŞIN TEVECCÜHÜÖNEMLİ

Çok kısa bir süre içerisinde Kahramanmaraş’la ilgiliyönelimleri ve kanaatlerini elde etmiş olacağız diyen AK Parti Grup BaşkanVekili Mehmet Muş, “Tabi YSK’nın açıkladığı bir takvim var. Patimizin genelmerkezinde ilgili kurullar çalışmalarını yapıyorlar. Çalışmalarneticelendirilebilirse adaylar YSK takvimi beklenmeden açıklanabilir. Bu genelmerkezdeki ilgili kurulların çalışmasına bağlıdır. Bizim dikkat ettiğimiz bellibaşlı hususlar var. Bunlar bir şehre bir ilçeye belediye başkanı olacak kişininilkeli biri olması lazımdır. Halkın sevdiği biri olmasına dikkat ediyoruz.Eğitiminin tecrübesinin buna imkan vermesi lazım. Toplum nezdinde el eminolarak bilinen kişileri seçiyoruz. Vatandaşın teveccüh edeceği aynı zamanda buişi becerebilecek olmasına dikkat ediyoruz” dedi.


MİLLETLE SİYASETÇİLERBİRLEŞMELİDİR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih MehmetErkoç, “İl genelinde AK Parti teşkilatları yerel yönetimle ilgili görüşlerinibelirtmektedirler.  Burada tam birdemokrasi şöleni yaşanıyor. Burada teşkilatın idaresi teşkil etmektedir. BizlerKahramanmaraş’a hizmet etmek için yola çıkmış, siyasete girmiş insanlarız. Yenidönemde de Kahramanmaraş’ımıza hizmet etmek istiyoruz. AK Parti milletiniradesini yerine getirme içerisindedir. Yerel yöneticileri millet beğeniyorsadevam etmeli beğenmiyor ise devam etmemeli şeklinde bir irade var. Bu bağlamdateşkilatlar burada temayül içerisindedir. Bu güzel bir olaydır. Milletlesiyasetçiler birleşmelidir. Kriterler şehrin ve geleceğini inşa eden ve vizyonsahibi insanlar olmalıdır.

NİTELİKLİ VE VİZYONLUARKADAŞLARIMIZ SEÇİLECEKTİR

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Burada güzelbir tablo var. AK Partinin aday belirleme süreçlerinden birini dahagerçekleştirdik. Daha önce başka türlü çalışmalar yapıldı ve son olarak tatemayül yoklaması yapıldı. Bütün aday adayları arkadaşlarımız karşılık sevgisaygı içerisindedir. Güzel bir tablo var. Demokrasinin gereğini buradagerçekleştirmiş oluyoruz. Ak Partimizin güzelliği buradadır. Kavga gürültüolmaz. Zaten Kahramanmaraş Büyükşehir olduktan sonra çok ciddi hizmetler aldı.Bundan böyle inşallah daha nitelikli ve vizyonlu arkadaşlarımız seçilecektir.Ve Kahramanmaraş’ımızı çok daha ileri noktalara taşıyacaklardır. Bütün adayadayları arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Çok uzak mesafeden gelip burada oykullanan değerli delegelerimize teşekkür ediyoruz.


TÜRKİYE’DE SESGETİRECEK OY RAKAMLARINI ALACAĞIZ

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ''Bugün yerelseçim öncesinde aday adaylarımızı teşkilatımızın temayülüne sunuyoruz. Bu yenikapalı spor salonumuza tüm ilçelerimizden teşkilat mensuplarımızın çok yoğunbir ilgisi söz konusudur. AK Partiye yakışır bir şekilde hemşerilerimizoylarını kullandılar. teşkilatlarımızın aday adaylarına bakış açısı da temeyülyoklamasının sonucunda neticelenecek. Kahramanmaraş için en iyi adaylarımızlaTürkiye’de ses getirecek oy rakamlarını alacağımızı düşünüyorum. Bu temayüluygulamasına ilgi gösteren tüm delegelerimize ve teşkilat mensuplarımızateşekkür ediyorum. Bu temayül elektronik ortamda yapılıyor. Aday adayları teşkilatımızıngörüşüne sunuldu. Her kullanılan oy anında genel merkeze düşüyor.  Buda çok büyük bir tasarruf sağlayacaktır. Ve15 gün içerisinde sonuçların açıklanacağını düşünüyoruz''


ÇOK GÜZEL SÜRPRİZLERBEKLİYOR

Onikişubat belediye başkan aday adayı Sıddık Sezal,“Onikişubat ilçemiz için başkan aday adayı olarak müracaat etmiştim.  3 dönem meclis üyeliği yaptım. Belediyelerinmutfağında yetişmiş bir kişiyim. Bundan sonra başkan olarak halkımıza hizmetiçin yola çıktım. Bu günde temayül yoklaması yapılıyor. Bir demokrasi şölenişeklinde arkadaşlarımız gelerek burada tercihlerini yapacaklar. İlk defaelektronik ortamda temayül yoklaması yapılıyor. Bu neticelerin şehrimize veilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bütün aday adayı olan arkadaşlarımızabaşarılar diliyorum. Ben mimar ve projeciyim. Bu projecileri ilerleyen süreçteanlatacağım. Aklımızda çok güzel projelerimiz var. Bunlar üzerindeçalışmalarımız devam etmektedir. Aday gösterilirsek bu projeleri basınla dapaylaşarak ortaya koyacağız. Vatandaşlarımızı çok güzel sürprizler bekliyor.Hem imar konusunda,  hem teknikbelediyecilik konusunda hem de sosyal belediyecilik konusunda çok güzelprojelerimiz var. Bu projeler 15 yıllık bir tecrübenin bir sonucudur. Hizmetiçin yola çıktık. Rabbim nasip ederse Onikişubat ilçemizde bu projeleriuygulamak için hazırız.”


ONİKİŞUBAT’TA SİYASETGENÇLEŞECEK

Onikişubat belediye başkan aday adayı İmdat Tufan,“Onikişubat’ta siyaset gençleşecek, Onikişubat gelişecek sloganı ile yolaçıktık. Bu yolda ne yapmamız gerekiyorsa yapıyoruz. Temayül yoklamamız vardı.vatandaşlarımızla, delegelerimizle bir araya geldik. Mahallelerimizi dolaştıktemas halindeyiz. Bu temayülden teveccühle ayrılacağımızı düşünüyorum. Akabindegenel merkezimizin ve teşkilatımızın takdirleri doğrultusunda Onikişubat’a adayolacağımıza inancımız tamdır. Sonrasında inşallah güzel ve başarılı işlerle,gençliğimizle dinamikliğimizle Onikişubat’a hizmet edeceğiz ve en güzel yerleregelmesi için elimizden geleni yapacağız. Elektrik ortamda temayül yoklamasınınolması bizim lehimizedir. Cumhurbaşkanımıza çok şeffaf bir şekilde anındasonuçlar yansıyor. O yüzden biz memnuniyet duyuyoruz. Hem çağa ayak uydurmuşolduk. Hem de daha hızlı bir şekilde ilk elden sonuçlar Cumhurbaşkanımızaulaşacak. Buda bizi ziyadesiyle memnun etti.

HABER: ÖMER FARUKSALMAN/MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15