TESİS ÇOK SPORCU YOK!

Türkiye Hentbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Tuncay Kılınç, Kahramanmaraş’ta hentbol sporunu gençlere sevdirmeye çalıştırdıklarını ancak Sporcu bulmada önemli sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti.

TESİS ÇOK SPORCU YOK!

Hentbol İl Temsilcisi Kılınç, hentbolun hem Türkiye’dehem de Kahramanmaraş’ta bilinmemesinden yakındı. 2011’de Kahramanmaraş İlTemsilciliği görevine geldiğini söyleyen Kılınç, “Biz 2011’de bu görevegeldiğimizde Batıpark ve Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nin kapalı salonundamaçları yapıyorduk ve nizami bir sahamız yoktu. Bizler o zor şartlarda 2 tane2. Lig takımı kurmayı başardık. Bunun yanında 2 tane bölgesel lig takımıkurduk. Bu takımlarla Kahramanmaraş'taki gençleri bu spora yönlendireceğiz.”dedi.

“TESİS VAR SPORCUYOK”

İl Temsilciliği olarak hentbolu sevdirmeye gayretettiklerini dile getiren Türkiye Hentbol Federasyonu Kahramanmaraş İlTemsilcisi Tuncay Kılınç, şunları ifade etti: “Eskiden tesis sıkıntımız vardıtesis bulamıyorduk ama şimdi tesisler yapıldı ve içini dolduramıyoruz. Yani bunoktada hentbol il temsilcisi olarak hentbolu velilere tam olarakanlatamıyoruz. Vatandaşların hentbolla ilgili bütün önyargılarını kırmak içinbüyük gayret sarf ediyoruz. Bir veliden sporcuyu alırken veli bize hentbolnedir diye sorular soruyor ve biz de cevabını vermeye çalışıyoruz. Bizim şu anherhangi bir başarımız mevcut değil ama alt kulüpler bazında 3-4 tane takımımızvar ve yerel liglerde kategorilerde oynuyor. Ancak bizim tek eksiğimizkendimizi tam olarak ifade edemememiz. Bu sporda maliyet daha az. Yani birfutbol takımına yapılan yatırımın yüzde 1 veya 2’lik yatırımın yapıldığı zamanbizler süper ligde oynayacak takımı kurabiliriz. Bu yüzden hentbol sporu hemmaliyeti az bir spor hem de başarıya çok müsait bir alan. Bunun içinKahramanmaraş'a hentbol alanında başarılar getirmek için İl Temsilciliği olarakbütün imkanlar seferber edildi.”

“TESİSLEŞMEDESORUNUMUZ ÇÖZÜMLENDİ”

Tesisleşme konusunda Gençlik Hizmetleri Spor İl MüdürüAli İhsan Kabakçı'nın Kahramanmaraş'a büyük yatırımlar yaptığını söyleyenKılınç, "Ben burada şunu önemle vurgulamak istiyorum; tesisleşmede ve ligtakımları kuruluş aşamasında Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sayın Aliİhsan Kabakçı’nın emekleri çok büyük Kendisine hentbol ailesi olarak teşekkür ederim.Kabakçı, Kahramanmaraş'taki bütün sorunlara el atan bir kişilik. Futboldanbasketbola; hentboldan voleybola kadar bütün spor dallarına emek sarf ediyor.Aynı zamanda bütün spor dallarına yeni tesisler hediye etti. Kahramanmaraş'ınspor alanında tesis sorununun çözümünde Ali İhsan Kabakçı'nın büyük emeklerivardır. Yine kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37