TOKİ YILDIZ MTAL İftar Etkinliği Yaptı

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ramazan ayı münasebetiyle okul bahçesinde iftar programı tertip etti, öğretmen, öğrenci ve velileriyle manevi bir atmosfer oluşturdu.

TOKİ YILDIZ MTAL İftar Etkinliği Yaptı

Topluca yenilen iftar yemeği sonrası Okulun tarih öğretmeni Yusuf Tıraş tarafından sofra duası gerçekleştirildi, fatiha okundu.

TOKİ Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü İlknur Kılıç yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“ İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç̧ sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır.

Ramazan ayı ihtiyacı olanları hatırlamanın, onlara yardım etmenin ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir. Ramazan; sevgidir, samimiyettir,  paylaşımdır. Bizler,  birbirimize tebessüm etmeyi unutmadan, birbirimizi kırmadan, birbirimize saygı ve hoşgörü̈ göstererek bu kutsal ayın gerçek amacına ulaşmasını sağlayabiliriz. Unutmayalım ki, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz.

Bu güzel akşamda, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

 Bu güzel akşamın hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum emeğinize sağlık” dedi.

Yemekten sonra okulun öğretmenlerinden ve öğrencilerinden oluşan grup tarafından Halk türküleri konseri icra edildi. Programın son bölümünde yöresel halk oyunları ve sohbetler yer alırken birleştirici, kaynaştırıcı güzel ve anlamlı program iz bırakarak son buldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15