Toroslar’da Yumuktepe Müzesi

Toroslar’da Yumuktepe Müzesi

31 Mart yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte şehrin genelinde adayları projeleri konuşuluyor.Toroslar’da ise, vatandaşın gündeminde turizm atağı var. Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden olan Yumuktepe Höyüğü; Cumhur İttifakı ile, 9 bin yıl sonra eski görkemine kavuşmayı bekliyor. Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz, kültürel mirasların korunması, kentin tarihi dokusunun canlandırılması ve turizmin kalkındırılması adına kolları sıvayacağını bildirdi.

Yumuktepe Müzesi ile Toroslar’da Turizm Hamlesi

Göreve başladığındahayata geçireceği projeleri vatandaşlarla istişare eden Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz, insanlıktarihinin en önemli miraslarından olan Yumuktepe’yi turizme kazandıracak müze projesini paylaştı. Tarımın ilk kullanıldığı yerlerden biri olan, insanlık tarihinde çok büyük soruların cevaplarının gizli olduğu Yumuktepe, Atsız Afşın Yılmaz’la birlikte Müze’ye dönüşecek. Tarihi miraslarımızı koruma ve şehrin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak adına Yumuktepe Müzesi’ni kuracaklarını ifade eden Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz, “Toroslar’da çok büyük değerlere sahibiz, bunlardan biri de Yumuktepe Höyüğü. Bu höyük yeryüzünde gelmiş geçmiş en eski tarımın yapıldığı ender yerleşim yerlerinden bir tanesi. Fakat biz buranın değerini yeterince bilemiyoruz. Bu höyük doğru şekilde tanıtılır ve burada insanların ziyaret edebilecekleri alanlar oluşturulursa, Türkiye’nin ve hatta dünyanın her yerinden tarih meraklılarını şehrimize çekebiliriz.” ifadelerine yer verdi.

“Özdeğerlerimizi En İyi Şekilde Kullanacağız”

Toroslar’da turizmin gelişmesi ve ilçenin daha fazla yatırım çekebilmesi için özdeğerlerimizien iyi şekilde kullanacaklarını belirten Başkan Adayı Yılmaz, turizm için iki büyük değerimiz var, biri yüce Toros Dağları diğeri ise 9 bin yıldır üzerinde yaşamın hiç bitmediği Yumuktepe. Bu değerlerimizi kullanacak, insanları Toroslar’a çekecek projeler hayata geçireceğiz. “ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15