TRABZON CADDESİNDE, ÇARPIŞTIĞI GÖRME ENGELLİYE TEPKİ GÖSTEREN KIZ!

Kahramanmaraş'ta öğrenciler tarafından organize edilen, ''Görme engelli genç ile çarpışan kızın tepkisi'' konulu sosyal deneyde vatandaşlar engelli genci yalnız bırakmayarak tam not aldı.

TRABZON CADDESİNDE, ÇARPIŞTIĞI GÖRME ENGELLİYE TEPKİ GÖSTEREN KIZ!

Senaryo gereği görme engelli genç ile karşıdan gelen kızçarpıştı. Kız'ın cep telefonu yere düştü ve kız telefonumu kırdın diyerekbağırdı. Bu duruma kayıtsız kalmayan vatandaşlar ise genç kızın yaptığınınyanlış olduğunu ona hatırlatırken, sosyal deneyden Kahramanmaraş başarı ileçıktı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık HizmetleriMeslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programından 35 Öğrencinin katıldığı, ÖğretimGörevlisi Nermin Demirci eşlik ettiği sosyal deney, 3 Aralık Dünya EngellilerGünü münasebeti ile Trabzon Caddesinde düzenledi. Engelliler ile ilgili farkındalıketkinliği oluşturuldu.

Etkinliğin amacı, engelli bireylerin ev dışında gündelikyaşama dâhil edilmelerini vurgulayarak, farkındalık oluşturmaktı. Engelligencin imdadına kayıtsız kalmayarak, yardıma koşan çevredeki vatandaşlar veesnaflar sosyal deneyden artı puan aldı.

Nermin Demirci etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Bukonu ile ilgili bir dersimiz var. Öğrencilerimizin sahada uygulamalı olarakfarkındalık yapması için bu etkinliği düzenledik'' dedi.

Sosyal deneyde genç kız rolünü üstlenen öğrenci ile engelligenci canlandıran diğer öğrenci ise yaptığı açıklamada, ''Biz şuanda engelliolmasak da ilerde başımıza bir kaza gelebilir. Her hangi bir durum olabilir vebizlerde birer engelli olabiliriz. O yüzden onlara daha güzel davranmalıyız. Hepimizonların durumunda olabiliriz. Onlara birazcık saygı gösterelim'' ifadelerineyer verildi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15