TURİZMDE KALİTE VE HİZMET YÜKSELECEK

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından turizm sektöründe çalışanlara verilen “İşbaşı Eğitimi Kursları” başladı. Kahramanmaraş’ın turizmde daha iyi bir noktaya gelmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen eğiticiler otel çalışanlarına bilgi ve birikimlerine aktardılar.

TURİZMDE KALİTE VE HİZMET YÜKSELECEK

İş başı eğitim kurslarının 6 gün süreceği ve daha sonrasındakonaklama işletmelerinde çalışan personellerin eğitime tabi tutulacağı,başarılı olanlara bakanlık adına belge takdim edileceğinin bilgisi verildi.

“EĞİTİMİN ÖNEMLİOLDUĞUNUN BİLİYORUZ”

Son yıllarda Kahramanmaraş’ın turizmde ilerleme gösterdiğinisöyleyen, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü, Seydihan Küçükdağlı, “Kahramanmaraşili kültür ve turizm alanında özellikle alt yapı noktasında her geçen yılbüyüme kat etmesi, konaklama oranının yükselmesi tesis sayısının yükselmesibakımından iyi bir noktaya gelmiştir. Konaklama ve yeme içme tesislerimizdekamuda da aynı görevi yapan arkadaşlarımız da eğitime tabi olmuştur. Bu turizmsektörü çalışanlarının eğitim eksikliklerini, güncel eğitim mevzuatlarınıtamamlamaları ve belge sahibi olmak adına bakanlığımızın nezdinde ortalama 2yılda bir turizm sektörü çalışanlarına eğitim sektörü programına başladık. 2018yılı eğitiminde arkadaşlarımız üç dalda eğitim verecekler ve sektör çalışanlarıeğitim alacaklardır. Tabi ki yöneticileri eğitici olarak yetiştirme kursu devamedecektir. Yanı sıra ön büro ve yiyecek ve içecek servisinde çalışanarkadaşlarımız burada uygulamalı olarak hem pratik hem de teorik olarakeğitimlerini alacaklar. Bu eğitim programı bir hafta sürecek ve sonrasındasınavla başarılı olan arkadaşlarımız bakanlığımızdan belgelerini almışolacaklardır. Ben hem sektör çalışanlarına hem de eğitimci arkadaşlarımıza çokteşekkür ediyorum. Eğitimin önemli olduğunun biliyoruz. Bu tür çalışmalarımızdevam edecektir. Kaliteli hizmet için, Kahramanmaraş’ın turizm pastasından dahafazla pay alması için çaba sarf ediyoruz. Kaliteyi ve hizmeti yükselttikçeziyaretçi sayısı artacaktır. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” şeklindekonuştu.

“KAHRAMANMARAŞ İÇİNÇOK GÜZEL BİR EĞİTİM OLACAKTIR”

Turizm sektörü çalışanlarına iş başı eğitimi verdiklerinisöyleyen Ön Büro yöneticisi Yüksel Zülfikar,  Bu eğitimleri hem teorik hem de uygulamalıolarak otelin ev sahiplerine eğitim veriyoruz. Bakanlığımızın tamamen ücretsiz,kamu desteği olarak sektöre verdiği en büyük hizmetlerden bir tanesidir. Ulusalmeslek standartları doğrultusunda ücretsiz bir eğitim almış olacaklardır. Bueğitimi standartları hazırlayan hocalardan alacaklar. Hem turizm sektörü içinhem de Kahramanmaraş için çok güzel bir eğitim olacaktır. Yoğun bir katılımınolacağını bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

“BAKANLIK ADINABAŞARILI OLANLARA BELGE TAKDİM EDECEĞİZ”

Kahramanmaraş’a ikinci defa gelmenin mutluğunu yaşadığınıbelirten Yiyecek ve içecek servisi eğitimcisi Sibel Sonbahar, “Yiyecek veiçecek servisi adına çalışan personellerimizin bilgi ve becerilerini paylaşmakiçin buradayız. 6 günlük sürecek bir eğitimdir. Sonunda bir sınav olacak.Bakanlık adına başarılı olanlara belge takdim edeceğiz” dedi.

 

 

“ÖĞRETMENLİK YETİSİKAZANDIRMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

6 günlük bir çalışma olacağını vurgulayan, Eğitim UzmanıVekili Ömer Hammutoğlu,” Bu programda turizm sektöründe konaklamaişletmelerinde çalışan arkadaşlarımıza bilgi ve becerilerinin yanında özellikleyönetici pozisyonunda çalışan arkadaşlara bir öğretmenlik yetisi kazandırmayaçalışacağız. Eğitimlerimizi tamamladıktan sonra işletmelere şehrimize ve ülkemizegüzel katkılar getirecektir”

HABER-FOTO: MERTPOLAT

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15