Türkan Özge Anaokulu Açıldı!

Kahramanmaraş'ta Ramada Otel sahibi Abdurrahim Özge, annesi adına Onikişubat ilçesi Piri Reis Mahallesine bir ana okulu yaptırdı. Türkan Özge Anaokulu adı verilen okulun açılışına Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek katıldı.

Türkan Özge Anaokulu Açıldı!

Açılışa katılan Vali Vahdettin Özkan, ''Öncelikle eğitim kamu hizmeti dediğimiz zaman milli eğitim bakanlığımızın rehberliğinde aslında bütün ailelerin sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının katkı sunması gereken bir alandan bahsediyoruz. Zira gelecek çocuklarımızın güvencesi eğitimi dediğimiz zaman, kamunun yapmış olduğu faaliyetlerin yanında hayır severlerinde bu faaliyete katılması, kıymetli bizim açımızdan bu yönüyle. Örnek olarak bugünkü okulumuz bir hayır sever tarafından özge ailesi tarafından Abdurrahim bey annesi adına yapmış kendisine teşekkür ediyoruz'' dedi.

Bu tür örneklerin çoğalması hedefimiz diyen Vali Özkan, ''Kahramanmaraşlıların hepsi nu konuda duyarlı özellikle eğitim denildiği zaman, her türlü katkıyı sunma yönünde ciddi bir temayül içinde eğitimin bugün özellikle anaokulundaki çocuklarımız ile beraber olduk. Çocuklarımızın yaptığı faaliyetleri ortaya koymuş olduğu el becerileri hünerleri hep beraber gözlemledik. Gayette düzel çalışmalar yapmış öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Okul idaresine teşekkür ediyoruz, hayat boyu eğitim dediğimiz alanın çok önemli olduğunu bugün bir daha müşade ettik. Milli eğitim bakanlığımız hayat boyu eğitim özellikle okullaşma oranlarının okul ilköğretim öncesinden de yükseltilmesi hedefim tahakük ettiğinin görmekten büyük bir mutluluk duyduk çocukların çevreyle ilişkilerini pekiştirmesini öğrenmenin anlamını bir daha müşade ettik. Özellikle eğitim kamu hizmetinde 2023 vizyonunun altını dolduracak öğrencilerimizle öğretmenlerimizle velilerimizle meslek kuruluşlarımızla ve hayır severlerimizle hep beraber bu vizyonun altını doldurmaya çalışıyoruz. Bu anlamada bir seferberlik halinde Anadolu da bir iklimin olması en kıymetli sermayemiz diyoruz tekrar okul idaremize teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise , ''Çocuklarımızın bu sabah çok güzel gösterisi oldu Çocuklarımızın çok yetenekli olduğunu bir defa daha görmüş olduk gerçekten bu yaşlarda eğitimde zaten çok verimli olacak bir eğitim olsa gerek herhalde dolayısıyla okulumuz müdür iyesi hanım efendiyi tebrik ediyorum nu okulu Kahramanmaraş'ımıza kazandıran Abdurrahim özge beye annesinin adına yapılan bu okula da hayırlısı olsun diyorum annesini de minnetle anıyorum'' dedi.

HABER-FOTO: MUSTAFA KÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15