TÜRKİYE MARAŞ'A AKIN EDECEK!

Kahramanmaraş’ın ününü dünyaya duyurduğu dondurma, bu yıl ikincisi düzenlenecek festivalle taçlandırılacak. İki gün kenti karnaval havasına girdirecek olan festivale Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da binlerce turistin katılması bekleniyor.

TÜRKİYE MARAŞ'A AKIN EDECEK!

14-15 Eylültarihlerinde Trabzon Bulvarında gerçekleştirilecek olan festivalde tonlarcabedava dondurma dağıtılacak. Dünyaca ünlü Kahramanmaraşlıdondurma firmaları birbirinden iddialı ürünlerini vatandaşların beğenisinesunacak. Geçen yıl tüm Türkiye’de ses getiren festival bu yıl daha renkligörüntülere sahne olacak. Festivalde ayrıca birbirinden ünlü isimler de konserverecek. Festivalin ilk günü Fettah Can sevenleri ile buluşurken, ikinci günüise İlyas Yalçıntaş sahne alacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ikincisinidüzenlediği Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivalikapsamında Türkiye'nin birçok ilinde ücretsiz dondurma dağıtıldı. Maraşdondurması almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, dondurmaustalarının şovları renkli görüntülere sahne oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'unöncülüğünde ikincisi düzenlenen festival için Türkiye'deki pek çok ili gezerekücretsiz Maraş dondurması dağıtan gezici tır'ın 14-15 Eylül tarihlerindeki anafestival öncesi son durağı komşumuz Gaziantep oldu. Gezici Dondurma Tırı'nın27. durağı olan Gaziantep'teki ikramı yoğun ilgi görürken, etkinlik ileGaziantepliler, ücretsiz dağıtılan meşhur Kahramanmaraş dondurmasının tadınabakma şansını yakaladı.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17