Türkiye'nin en büyük ekstrem parkına fotoğraf gezisi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Fotoğrafçılık Kulübü, Kahramanmaraş’ın turizmde cazibe merkezi olan ve Türkiye’nin en büyük ekstrem park olma özelliği taşıyan Kapıçam Extreme Parkına fotoğraf gezisi düzenledi.

 Türkiye'nin en büyük ekstrem parkına fotoğraf gezisi

Vizörler Kahramanmaraş’a çevrildi

  HKÜ FotoğrafçılıkKulübü, geleneksel olarak düzenlediği teknik fotoğraf gezilerine bir yenisinidaha ekledi.Kulüp üyelerine fotoğraf ve fotoğrafçılık hakkında teknik bilgivermek, aynı zamanda yeni yerler keşfederek bakış açısını geliştirmek amacıylayola çıkanekip, Kahramanmaraş Ekstrem Park, Fırınız Mesire Alanı ve  Döngel Şelalesigüzergahlı teknik fotoğraf veeğlence gezisi gerçekleştirdi.

  Kahramanmaraş’tabulunan Avrupa’nın en büyük Extreme Parkı olarak kabul edilen ve oyun çeşitliliğibakımından da oldukça zengin olan Extreme Parkı gezen fotoğrafçılık kulübüöğrencileri teknik fotoğraflar çekmek için parkın her alanını gezdi.Türkiye’nin en büyük ekstrem park olma özelliği taşıyan ve birçok aktiviteyiiçinde barındıran parkta kulüp üyeleri hem eğlendi hem öğrendi.FotoğrafçılıkKulübü üyelerinin ikinci durağı ise Kahramaraş’ta doğasever ziyaretçilerinuğrak noktası olan Fırınız Mesire alanı oldu. Çam ormanları arasında molanınkeyfini çıkartan öğrenciler son olarak yine Kahramanmaraş’ta bulunan DöngelŞelalesini ziyaret etti. Doğanın güzelliğinin hakim olduğu şelalede öğrenciler,fotoğraf çekerken oldukça eğlendi. Fotoğraf gezisinde HKÜ FotoğrafçılıkKulübüne yeni katılan öğrencilere temel fotoğrafçılık eğitimini anlatanFotoğrafçılık Kulübü Başkanı Salih Ferhat Toygun daha önceden kulübe katılmışolan üyelere ise Pan Fotoğraf(hareketli nesneyi çekmek) tekniğinden bahsetti.

  Hobilerinizi  uygulamaya dönüştürün

  Gezi ile ilgilikonuşan HKÜ Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Salih Ferhat Toygun:” Bu geziyidüzenlememizin amacı fotoğrafçılık kulübüne gelenlerin doğada nelerçekilebilir, neler yapabiliriz sorularının cevabını bulmaları içindi. Yenigelenlere temel fotoğraf terimlerini anlatarak göstermeye çalıştık.Fotoğraflara daha hakim olan eski üyelerimize ise ‘Pan Fotoğraf’ tekniğindenbahsettik. Geldiğimiz güzel alanlarda iyi çekimler yaptığımıza inanıyorum.  Kulübe yeni katılan arkadaşlarımız da oldukçahevesliler, nitekim eski üyelerimiz de öyle. Üniversite öğrencilerinin herhangibir kulübe üye olunması bence çok önemli. Hobilerini belki de bu sayedeuygulamaya geçiriyorlar” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15