Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesinde Yeni Başkan

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Kahramanmaraş Şubesinde 4 Eylül 2018 tarihinde yapılan genel kurul neticesinde şube başkanlığına Fazlı Bayram seçildi.

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesinde Yeni Başkan

AliYurtgezen, Prof. Dr. Mehmet Narlı, Hasan Ejderha ve Öğr. Gör. İsmail Göktürkgibi çok değerli isimlerin ardından şube başkanlığı vazifesine seçilmeninkendisi için büyük bir şeref vesilesi ve büyük bir mesuliyet vecibesi olduğunudile getiren Fazlı Bayram, “Kahramanmaraş gibi adı şiirle, edebiyatla, sanatlaanılan bir şehirde Türkiye Yazarlar Birliği gibi Türkiye’nin son 40 yıllıkkültür hayatına damga vurmuş bir kurumun şube yöneticisi olmanın ağır yükü ileberaber heyecanını da hisetmekteyim.” dedi.

Şubebaşkanlığı vazifesini bir bayrak yarışı telakkisiyle îfâ edeceğini belirtenBayram, “Başta Ali Yurtgezen, Muzaffer Gözükara, Savaş Kıyak ve Ahmet Doğanİlbey Hocalarımız olmak üzere TYB Kahramanmaraş Şubesine kuruluşundan bu yanatüm emeği geçenlere özellikle de bendenizi bu vazifeye layık gören şubeüyelerimiz ve bayrağı teslim aldığım Öğr. Gör İsmail Göktürk Hocamıza çokteşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

KonuşmasındaTYB’nin 40. yılını da kutlayan Fazlı Bayram, bu münasebetle bir takımetkinlikler tertip edeceklerini de aktardı.

TYBKahramanmaraş Şube Yönetim Kurulu ise Enver Çapar, Mehmet Akif Şen, Dr. Öğr.Üyesi Mustafa Günalan ve Öğr. Gör. Mehmet Yaşar’dan oluştu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15