Türkoğlu'nda Ulusal Sanat Çalıştayı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde belediyenin düzenlediği "4. Ulusal Sanat Çalıştayı" kapsamında ilçeye her ay iki ressam geliyor. Ressamlar yöreden edindikleri izlenimleri tuvallerine yansıtıyorlar.

Türkoğlu'nda Ulusal Sanat Çalıştayı

Türkoğlu Belediyesi olarak bu yıl 4.sünü düzenlenen Ulusal Sanat Çalıştayı Belediye Hizmet binasında başladı. Çesitli ülkelerden ve ülkemizin birçok şehirlerinden Türkoğlu’na gelen Resim sanatçılar Halkla İç İçe Gördükleri Güzellikleri Tuvallere yansıtacaklar.Ressamlar, öncelikle şehri ve ilçeyi gezdiler, bir günlük tanıtım gezisinin ardından iki gün boyunca sanatsal üretimleri için tuvallerini renkleriyle buluşturdular.

Ressam grubunun koordinatörü Necati SeydiFerahoğlu ve Mehmet Akif Orçan, yaklaşık 3 ay önce Kahramanmaraş’a gelerek bu çalışma için görüşmelere başlandığını, ardından ressam ve çalıştay grubu oluşturduklarını söyledi. Türkoğlu’nun tanıtımına katkı sağlamak için, burada olduklarını söyleyen Necati SeydiFerahoğlu, "Sanatsal olarak izlemek, izlemlerimizi tuvale yansıtmak, bizim için çok keyif verici" diye belirtti. Ferahoğlu, çalışma kapsamında Türkoğlu’na Türkiye'nin çeşitli illerinden ressamları davet edeceklerini kaydetti. Sanatçıların canlı performansı ilçenin Kent Meydanında hala devam ediyor.Türkoğlu Belediyesi 4.Ulusal Sanat Çalıştayı 10-14 Haziran tarihleri arasında Belediye Binasında devam edecek olup, tüm ilçe halkı davet edildi. (HABER: YASEMİN YÜZBAŞIOĞLU)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15