TYB Kahramanmaraş Şubesinden 'Osman Nalbant İle Söyleşi' Programı

TYB Kahramanmaraş Şube Eski Başkanı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Göktürk’ün yöneteceği “Osman Nalbant ile Söyleşi” programı, 30.11.2018 Cuma günü saat 19.30’da Kahramanmaraş Öğretmenevi yanında bulunan ‘Kıraathane’de gerçekleştirilecek.

TYB Kahramanmaraş Şubesinden 'Osman Nalbant İle Söyleşi' Programı

 

Programda ayrıcaTanburî Yusuf Tarık Günaydın tarafından tanbur dinletisi icra edilecek.

 


OSMAN NALBANT

1951 YılındaKahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1971 yılındaHacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazandı. 1976Yılında buradan Sosyoloji Yüksek Lisans Diploması ile birlikte yan dal olarak EğitimPsikolojisi ve Felsefe-Mantık Sertifikalarıyla mezun oldu. Aynı yıl HacettepeÜniversitesi’nde “Sosyoloji Asistanı” olarak çalışmaya başladı ve 1981 yılındaçeşitli nedenlerden dolayı bu görevini bırakmak zorunda kaldı. 1981 - 1990yılları arasında ticaretle meşgûl oldu. 1990 Yılında Kültür BakanlığıKahramanmaraş İl Kültür Müdürlüğü görevine atandı. 1994 Yılında Kültür BakanlığıKlasik Türk Müziği Topluluğu Müdürü olarak görevlendirildi. 2003 Yılının Ocakayında Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü görevine vekâletenatandı. 2004 Yılının Ekim ayında emekliye ayrıldı. 2005 Yılının Mart ayındaKültür ve Medeniyet dergisi olan Mostar’ı çıkarmaya başladı.  Ayrıca Semerkand Yayın Grubu bünyesindeçeşitli kitapların editörlüğünü üstlendi. 2008 yılında Mostar’daki görevinidevredip Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Sağlık Sosyal ve SportifAktiviteler Daire Başkanlığı görevine başladı. 2009 Yılının Ekim ayında aynıüniversitede Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. Şimdilerde ise bir yılınneredeyse yarısını Bosna’da geçirerek Boşnak kardeşlerimize Türkçe öğretiyor.

 

Çalışmaları

-          1973 - 1976 EDEBİYAT DERGİSİ - YayınKurulu üyeleği, editörlük

-        1975 “Aşiret Yaşamının Sosyo-ekonomikve Sosyo- kültürel Kökeni (Harran Örneği)”                   (YüksekLisans Tezi)

-           2002 “GÜLÜN ÇAĞRISI I - II - III” - MüzikAlbümü Prodüktörlüğü

-          “BEKTAŞÎ NEFESLERİ” - Müzik AlbümüProdüktörlüğü

-          2003 “MUM KİMİN YANAN KERKÜK” KerkükTürküleri - Müzik Albümü Prodüktörlüğü

-          “KARACAOĞLAN TÜRKÜLERİ” - MüzikAlbümü Prodüktörlüğü

-          “PİR SULTAN ABDAL TÜRKÜLERİ” - MüzikAlbümü Prodüktörlüğü

-          2005 - 2008 MOSTAR DERGİSİ GenelYayın Yönetmenliği

-           “ACEMBUSELİKMEVLEVİ AYİNİ” Albümü (Ahmet Avni Konuk Bestesi) Sanat Yönetmenliği

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15