U-14 DE HEYECAN BAŞLIYOR

2018- 2019 sezonu U14 Kademe müsabakaları önümüzdeki ay içerisinde oynanacak müsabakalar ile start alacak.

U-14 DE HEYECAN BAŞLIYOR

Kahramanmaraş Yerel Amatör Küme gençler Ligi u-14 ligifikstürü geçtiğimiz gün Kahramanmaraş Amatör spor kulübü (ASKF) MehmetBağrıaçık toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya ASKFBaşkanı Ergün Önal, İl temsilcisi Ali Kazancı, TFFGHD Temsilcisi ErdalKoyuncu, İl Tertip komitesi Adem Karaköse, Abdurrahman Akbaba, Ahmet Güler,İlker Yiyen ve müsabakaya katılacak Kulüp temsilcileri katıldı. Katılımın azsayıda olduğu fikstür çekiminde Kulüp yöneticileri sıkıntıları dile getirdi.Toplantıda takımları bilinçlendiren TFF İl Temsilcisi ve İl Tertip komitesibaşkanı Ali Kazancı, ligin fair-play içerisinde geçmesini, bu kategoridetakımlarımızın hedeflerinin üst kategorilerine sporcu kazandırmaları olacağınıbelirterek lige katılan takımlara başarılar diledi. 

“HER TÜRLÜ FİKİREAÇIĞIZ”

Toplantıda sorunların çözümü konusunda çalışacaklarınıifade eden Kahramanmaraş TFF İl Temsilcisi Ali Kazancı “Böyle bir toplantıdasizlerle bir araya gelmek çok güzel Ama üzüldüğüm nokta ise katılımın azınlıktaolması. Keşke bütün kulüplerde burada olsa da onlarda sıkıntılar ve çözümnoktasında bizlere fikir üretse. Ben daha çok yöneticinin ve antrenörarkadaşların burada olmasını beklerdim. Biz her zaman söylüyoruz biz biraileyiz. Spor camiasının acilen kenetlenmesi bir araya gelmesi ve ortak hareketetmesi gerekiyor. Sporun, birlik, beraberlik, kardeşlik olduğunu söylüyoruz veöyledir de. Biz Sezon başından beri Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) Başkanı Ergün Önal ve Futbol Federasyonu tertip komitesi üyeleri veHakem Komitesi üyeleri ile birlikte, takımlarımızı tek tek ziyaret ediyoruz,ziyaretlerimizde devam edecek. Amatör spor camiasındaki birliği, beraberliğipekiştirmek ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla Kulüplerimizin sıkıntılarınıdinliyoruz” dedi.

“AMATÖR SPORAGÖNÜL VEREN HERKESİ YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Amatör Futbol’un zor ve meşakatli bir iş olduğunu ifadeeden TFF İl Temsilcisi ve İl Tertip komitesi başkanı Ali Kazancı, “Bunu herortamda meslek hayatımızın her döneminde ifade ettik. Amatör futbol gönül işive zor bir iş. Amatör Futbola gönül veren herkesi yürekten kutluyorum. Çünkübiz Sağlıklı toplumun spor yapan toplum olduğuna inanıyoruz. Her yaşta herzaman herkes için spor diyoruz. Amatör sporun ruhuna inanıyoruz. Biz her yaşta,her zaman, herkes için sağlıklı toplumun spor yapan toplum olduğuna inanıyorum.Bugün Fikstür çekiminde az sayıda katılım beni üzdü. Ama her ne şekilde olursaolsun biz faaliyetimi göstermeye devam ediyoruz. Kapımız her zaman sizlereaçıktır diyerek yeni sezonun bütün kulüplere hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi.

“AMATÖR FUTBOLASAHİP ÇIKILMALI”

Amatör Futbolun bir sevda olduğunu her fırsatta dilegetiren TFF İl Temsilcisi ve İl Tertip komitesi başkanı Ali Kazancı, AmatörFutbol’a her kesimin sahip çıkması gerektiğini savundu.

Amatör Futbola sahip çıkmak, Gençlere ve geleceğe sahipçıkmak olduğunu savunan Kazancı, “Son zamanlarda Amatör Futbol değer kazanmayabaşladı. Sağ olsun Belediyelerimizde bu değere sahip çıkmaya başladı. Bizimzamanımızda spor sevgisi vardı. Çünkü spor gönül işidir, sevgi işidir, sevdaişidir. Şehirde amatör spor ile uğraşan herkesin bu işi gönülden yaptığını biliyoruz.Kahramanmaraş Futbolunda son zamanlarda sancılı bir süreç yaşıyoruz. Her meslekgrubu kendi alanında bu işi severse kendi alanındaki şeylere değer verirse, onusahiplenirse, futbolumuzda gelişir, ülkemizde gelişir. Bizim en büyük hedefimizsağlam düşünen, sağlam vücutlu, sağlam zihinli sporcular yetiştirmegayretindeyiz. Bütün spor kulüplerinin yanındayız. Biz Amatör Futbol camiasıolarak bir aileyiz ve bu ailenin her bir ferdinin canı yandığında hepimizincanı yanar. Yıllardır spor kulüpleri ile beraberiz ve hep birlikteKahramanmaraş’ın futbolunu kalkındırma çabası içerisindeyiz. Bütün sorunlarınçözüm yolu birbirine olan saygı ve birbirine olan yardımlaşmadan dolayıortadaki sorunun çözülecektir. Bizler spor camiası başkanları ve sorumluları olarakyardımcı olma konusunda birlik içerisinde hareket etmeliyiz. Sahada görev yapanhakemlerimize, sporcularımıza, antrenörlerimize ve taraftarımıza sahipçıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

“CEVHERLERİ KİMSEGÖRMÜYOR, SAHİPSİZ BIRAKIYOR”

Amatöre sahip çıkıldığında Kahramanmaraş’ın herkesFutbolcu fabrikası olduğunu, asıl fabrikanın Amatörde olduğuna vurgu yapanKazancı, Biz Kahramanmaraş Amatör camiası olarak gençlere ve geleceğe sahipçıkmaya çalışıyoruz. Biz Kahramanmaraş’ta yer alan amatör kulüplerin talepleriniburada federasyonun uygun gördüğü ölçülerde karşılamaya çalışıyoruz. Amatörsevgi işi, gönül işi olduğu gibi olduğu gibi birçok da sıkıntısı vardır.Desteğe ihtiyacı vardır. Biz amatörler olarak geniş bir sporcu kitlesinesahibiz ve her zaman bizi destekleyen yöneticilerimiz yanında olamaya hazırız.Kahramanmaraş gerçekten büyük bir sporcu fabrikası ama içerisinde bulunan cevherlerikimse görmüyor sahipsiz kalıyor” ifadelerini kullandı. Kulüplerin ortaya attığıfikir alış verisi sonrası 2018-2019 Futbol sezonu u14 ligi kura çekiminegeçildi.

3 GRUPTA OYNANACAK

Kahramanmaraş Yerel Amatör Küme u14 Ligi Kura çekiminegöre; A, B ve C Grubu olmak üzere 17 takım lige katılım sağladı. A GrubundaElbistan Belediyespor, Maraşspor, Kurtuluş 1920 Spor, 1920 Maraşspor, GöksunBelediyespor, Şekerobaspor takımları katılım sağladı. B Grubunda iseArsansümerspor, Türkoğlu Belediyespor, 1905 Kahramansarayspor, PazarcıkBelediye Aksuspor, Maraşgücüspor ve (BAY) Kulüplerin onayı doğrultusundaKahramanmaraşspor yer alacak. C Grubunda AS Vefa, Uludazspor, KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Gençlik ve Spor, Büyüksırspor, Kızılseki Gençlikspor,Ayyıldız Teamspor kulüpleri yer alacak. (HABER:İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15