U15 PLAY-OFF KURALARI ÇEKİLDİ

U15 Lig maçlarının sona ermesi ile birlikte Play-off’ların heyecanın sardığı u15 Liginde Play-off kuraları belli oldu.

U15 PLAY-OFF KURALARI ÇEKİLDİ

4 takımın katıldığı ve şampiyon olan takımın şampiyonolması doğrultusunda Kahramanmaraş’ı Gruplarda temsil edecek olan takımınbelirleneceği Play-off maçlarının kuraları Kahramanmaraş Amatör Spor KulüpleriFederasyonu (ASKF) çekildi. Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş u15 Futbol Ligi’ndeson hafta müsabakaları nefes kesti. Play Off’a gidecek takımların, belli olduğuhafta sonunda heyecan tavan yaparken u15 maçları hafta sonu oynananmüsabakalarla sona erdi. Maraşspor, Elbistanspor, Kurtuluş 1920 veArsansümerspor Gruplara katılım sağlayacağı Play off'da ilk haftanın maçlarıbelli oldu. lig usulü ile oynanacak maçlar hafta sonu start alırken Play Off grubunda4 takımın mücadele edeceği ve şampiyon olan takımın gruplara gideceğimüsabakalarda heyecan tavan yapacak. Kahramanmaraş Amatör Spor KulüpleriFederasyonu (ASKF) Binası Mehmet Bağrıaçık toplantı salonunda yapılan fikstürçekimine Kahramanmaraş ASKF Başkan vekili ve Futbol İl Temsilcisi Ali Kazancı,Tertip Komitesi üyeleri, kulüp başkan ve temsilcileri katıldı.

“AMACIMIZ SPOR YAPTIRMAK OLMALI”

“Kulüplerimizin amacının sporyaptırmak olmalıdır” diyen ASKF Başkan vekili ve TFF İl Temsilcisi Ali Kazancıise tüm takımlara Play-off’larda başarılar dileyerek sezonun centilmenlikiçinde geçmesini istedi. Kazancı “Takımlarımız hazırlıklarına başladı ve ilkmaç hafta sonunda başlayacak olan ilk müsabaka ile start alacak. İnşallahherkes için güzel bir play-off olur. Biz her zaman söylüyoruz biz biraileyiz. Spor camiasının acilen kenetlenmesi bir araya gelmesi ve ortak hareketetmesi gerekiyor. Sporun, birlik, beraberlik, kardeşlik olduğunu söylüyoruz veöyledir de. Biz Sezon başından beri Kahramanmaraş Amatör Spor KulüpleriFederasyonu (ASKF) Başkanı Ergün Önal, Futbol Federasyonu tertip komitesiüyeleri ile birlikte, takımlarımızı tek tek ziyaret ediyoruz, ziyaretlerimizdedevam edecek. Amatör spor camiasındaki birliği, beraberliği pekiştirmek vekaynaşmayı sağlamak amacıyla Kulüplerimizin sıkıntılarını dinliyoruz” dedi.

“AMATÖR SPORAGÖNÜL VEREN HERKESİ YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Amatör Futbol’un zor ve meşakatli bir iş olduğunu ifadeeden TFF İl Temsilcisi ve İl Tertip komitesi başkanı Ali Kazancı, “Bunu herortamda meslek hayatımızın her döneminde ifade ettik. Amatör futbol gönül işive zor bir iş. Amatör Futbola gönül veren herkesi yürekten kutluyorum. Çünkübiz Sağlıklı toplumun spor yapan toplum olduğuna inanıyoruz. Her yaşta herzaman herkes için spor diyoruz. Amatör sporun ruhuna inanıyoruz. Biz her yaşta,her zaman, herkes için sağlıklı toplumun spor yapan toplum olduğuna inanıyorum.Bugün Fikstür çekiminde az sayıda katılım beni üzdü. Ama her ne şekilde olursaolsun biz faaliyetimi göstermeye devam ediyoruz. Kapımız her zaman sizlereaçıktır diyerek yeni sezonun bütün kulüplere hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi.

“AMATÖR FUTBOLASAHİP ÇIKILMALI”

Amatör Futbolun bir sevda olduğunu her fırsatta dilegetiren TFF İl Temsilcisi ve İl Tertip komitesi başkanı Ali Kazancı, AmatörFutbol’a her kesimin sahip çıkması gerektiğini savundu.

Amatör Futbola sahip çıkmak, Gençlere ve geleceğe sahipçıkmak olduğunu savunan Kazancı, “Son zamanlarda Amatör Futbol değer kazanmayabaşladı. Sağ olsun Belediyelerimizde bu değere sahip çıkmaya başladı. Bizimzamanımızda spor sevgisi vardı. Çünkü spor gönül işidir, sevgi işidir, sevdaişidir. Şehirde amatör spor ile uğraşan herkesin bu işi gönülden yaptığını biliyoruz.Kahramanmaraş Futbolunda son zamanlarda sancılı bir süreç yaşıyoruz. Her meslekgrubu kendi alanında bu işi severse kendi alanındaki şeylere değer verirse, onusahiplenirse, futbolumuzda gelişir, ülkemizde gelişir. Bizim en büyük hedefimizsağlam düşünen, sağlam vücutlu, sağlam zihinli sporcular yetiştirmegayretindeyiz. Bütün spor kulüplerinin yanındayız. Biz Amatör Futbol camiasıolarak bir aileyiz ve bu ailenin her bir ferdinin canı yandığında hepimizincanı yanar. Yıllardır spor kulüpleri ile beraberiz ve hep birlikteKahramanmaraş’ın futbolunu kalkındırma çabası içerisindeyiz. Bütün sorunlarınçözüm yolu birbirine olan saygı ve birbirine olan yardımlaşmadan dolayıortadaki sorunun çözülecektir. Bizler spor camiası başkanları ve sorumluları olarakyardımcı olma konusunda birlik içerisinde hareket etmeliyiz. Sahada görev yapanhakemlerimize, sporcularımıza, antrenörlerimize ve taraftarımıza sahipçıkmalıyız” ifadelerini kullandı. Kazancı’nınkonuşmasının ardından fikstür çekimi gerçekleştirildi. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17