U17'DE GECE MAÇI OYNANDI

Kahramanmaraş U17 Ligi 15. Hafta müsabakalarından 1920 Maraşspor ile Maraşspor ekibi Belediye Futbol sahasında gece maçında karşı karşıya geldi.

U17'DE GECE MAÇI OYNANDI

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)ile Kahramanmaraş Futbol İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen U17Ligi 15. Hafta maçı hafta sonu icra edilmesi planlanırken Tertip Komitesitarafından Kulüplerin talepleri doğrultusunda Perşembe günü akşama oynanan maçgece icra edildi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Suni Futbol sahasındaicra edilen 1920 Maraşspor – Maraşspor maçından 6 gol çıktı. Oldukça çekişmeligecen mücadelede ev sahibi 1920 Maraşspor 2 gol bulurken konuk ekip Maraşsporise 4 gol kayıt etti. 

2018-2019 Futbol Sezonu heyecanı Işıkların gündüzü andırdığıgece maçında u17 Müsabakası icra edildi. Kozlarını Kahramanmaraş BüyükşehirBelediyesi Suni Futbol sahasında Ligin 15. Haftası karşılaşmasında paylaşan1920 Maraşspor ile Maraşspor maçını 2-4 kazanan Maraşsporoldu. İlk yarısı 0-1 Maraşspor üstünlüğü ile tamamlanan maçta 6 gol bulundu vesevinen Maraşspor oldu.

Ardından Cumartesi ve Pazar günü  Batıpark, Merkez1 (Saim Çotur), Doğukent veBelediye Sahasında oynanan U17 gurup 15. Hafta maçlarıyla heyecan devam ederkenASKF İl Tertip komitesi de müsabakaları yakın markaja aldı.Takımların heyecanıise tribünleri de harekete geçirdi.

BELEDİYE SAHASIGECE GÜNDÜZ HİZMETTE!

Kahramanmaraş Yerel Amatör Küme müsabakalarını heyecanladevam ettiği Kahramanmaraş’ta Amatör maçların oynandığı ve yoğun maç programınıakşam maçlarını ile azaltılması düşünülen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesispor tesisleri içerisinde bulunan suni çim futbol sahasının ışıklandırılmasıu19’un açılış maçı olan Edelerspor- Maraşspor maçının müsabakasının geceoynanması ile takımlar rahat bir maç oynadı. Ardından ise u17 Ligi 15. Hafta1920 Maraşspor ile Maraşspor takımları rahat bir maç icra etti.

“BİZİM YÜKÜMÜZÜHAFİFLETTİ”

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)Başkan vekili Ali Kazancı yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş’ta 56 amatörtakımımız faal olarak faaliyet gösteriyor. Maalesef maddi ve manevi sıkıntılariçerisinde gençlere spor yaptırıyor. Belediyelerimizin yapmış oldukları malzemeyardımları, onlara manevi olarak büyük destek oluyor. Manevi yapılacak desteklerdevergi muafiyeti olarak yardım yapan sanayiciye geri dönecektir. Takımlarımızdeplasman maçlarına gitmek için büyük sıkıntılar çekiyor. Yerel yönetimlerdenaraç desteği istiyoruz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç Başkanımız her katıldığı platformda, spora destek olacağı yönünde sözlerveriyor. Bugün bu sahanın ışıklandırmasını spor severlere vermesi de bunun birörneğidir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şuna buradaki ambiyans Çok güzel. Pırılpırıl sahamız aydınlık içerisinde. Biz ASKF ve Tertip Komitesi olarak sıkıntıçekiyorduk. Bu ışıklandırma bizim yükümüzü hafifletti. Bu sahanınışıklandırmasında emeği geçen Önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın FatihMehmet Erkoç olmak üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve SporŞube Müdürü Halil Bozdağ ve bütün emeği geçen personellere çok teşekkürediyoruz. Desteğinin devam etmesini istiyoruz, Biz u19 Kategorisini başlatmışbulunuyoruz. İnşallah kazasız belasız bir şekilde ligi tamamlarız” şeklindekonuştu. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKERYİYEN)

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15