U19 LİG 1. KÜMEDE FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

2018- 2019 sezonu 19 Ligi 1. Amatör Küme Kademe müsabakaları fikstürü ve kura çekimi ASKF Binası Mehmet Bağrıaçık Toplantı salonunda yapıldı.

U19 LİG 1. KÜMEDE FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

Yeni sezon Müsabakaların fikstürü Kahramanmaraş Amatörspor kulübü (ASKF) Mehmet Bağrıaçık toplantı salonunda gerçekleştirildi.Toplantıya ASKF Başkanı Ergün Önal, İl temsilcisi Ali Kazancı, İl Hakem HeyetiBaşkanı Nusret Deniz, Başkan Yardımcısı Erdal Koyuncu, Yönetim Kurulu Üyesi AliAytemiz, ASKF Kulüpler Temsilcisi Adem Karaköse,  Ahmet Güler, İlker Yiyen ve müsabakayakatılacak Kulüp temsilcileri katıldı. Geniş katılımın gerçekleştiği fikstürçekiminde Kulüp yöneticileri sıkıntıları dile getirdi. Toplantıda sorunlarınçözümü konusunda çalışacaklarını ifade eden Kahramanmaraş ASKF Başkanı ErgünÖnal, “Böyle bir toplantıda sizlerle bir araya gelmek çok güzel, Biz her zamansöylüyoruz biz bir aileyiz. Ne şekilde oluşa olsun biz faaliyetimi göstermeyedevam ediyoruz. Kapımız her zaman sizlere açıktır diyerek yeni sezonun bütünkulüplere hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“HERKES KİTAPCIĞIİNCELESİN”

Federasyonun Kitapçığını bütün kulüp yöneticilerinin veantrenörlerinin incelemesini isteyen Ergün Önal, Bu sezon en büyük sıkıntımızyaş uygunluğu kriteri. Hükmen mağlubiyetlerin önünü açma adına Kulüplerimizibilinçlendirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

U-19 LİGİ 1. KÜME

u19 Ligi 1. Kümede bu sezon müsabakalarda ArsanSümerspor, AEL Spor, 1920 Maraşspor, Maraşspor, Anadolu Gençlikspor, Erdağİnşaat Dumlupınarspor, Türkoğlu Belediyespor, Ferhuş Karacasuspor, GöksunBelediyespor, Edelerspor, Kümbetspor ve Pazarcık Kartalkayaspor mücadeleedecek.

A GRUBU

6’şar takımlı Her İki Gruba da Güçlü takımlar düşerken AGrubuna 1 ilçe takım düştü. Göksun Belediyespor’un katılım sağladığı A GrubundaErdağ İnşaat Dumlupınarspor, Edeler Spor, Ferhuş Karacasuspor, Maraşspor, 1920Maraşspor takımları çarpışacak. İlk 2 takım Play-off oynamayı hak edecekolurken sondan 1’inci takım ise Lige veda edecek.  

B GRUBU

6’şar takımlı Her iki Gruba da Güçlü takımlar düşerken BGrubuna 3 ilçe takımı düştü. Pazarcık Kartalkaya, Türkoğlu Belediyespor, AELSpor’un ilçelerden katılım sağlayacağı u19 1. Küme B Grubunda Kümbetspor,Arsansümerspor, Anadolu Gençlikspor takımları yer alacak. İlk 2 takım Play-offoynamayı hak edecek olurken sondan 1’inci takım ise Lige veda edecek. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)    

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15