Üçlü kararname ile asaleti onaylandı

Kahramanmaraş’ın en başarılı müdürleri arasında bulunan ve uyguladığı projelerde Türkiye’de örnek İl Müdürlerinden biri seçilen Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat’ın asaleti onaylandı. 6 yıldır müdür vekili olarak büyük başarılara imza atan Sertpolat’ın asaleti 3’lü kararname ile geldi.

Üçlü kararname ile asaleti onaylandı

Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü MehmetSetpolat’ın 3’lü kararname ile asaleten atama yazısı resmi gazeteyeyayınlanarak yürürlüğe girdi. 6 yıl önce dönemin Aile ve Sosyal PolitikalarBakanı Fatma Şahin tarafından 6 yıl önce vekâleten kurucu müdür olarak atananSertpolat, kısa sürede kurumun adını tüm Türkiye’ye duyurmuş ve bazı projelerde81 il arasında kurumunu birinci yapmıştı.

Devletin şefkatli yüzüyle dezavantajlı gruplar arasındamükemmel bir köprü kuran ve devletin yardımseverliğini o kesime gösterenSertpolat, o dönemde yeni kurulan ve alanı her geçen gün artarak tümdezavantajlı kesimlere hizmet veren bir müdürlüğünün yeni bakanlık konseptineuygun hale gelmesi için yıllarca enerji harcadı.

Gönül Elçileri olarak bilinen Koruyucu aile projesikapsamında Kahramanmaraş’ta uyguladığı başarılı hamlelerle 81 İl arasındaKahramanmaraş’ın 1’inci olmasını sağlayan Aile ve Sosyal Politikalar İl MüdürüMehmet Sertpolat, Kahramanmaraş’ta görev yaptığı sırada birlikte çalıştığı 3Vali döneminde uygulanan dublex binalardan oluşan Çocuk evleri sitesi, tekkişilik odalarıyla hizmet veren modern 154 kişi kapasiteli 1 huzurevi’ninfaaliyete geçmesinde büyük emeği olmuştu. Sertpolat, kurumunun Kahramanmaraş’tadaha iyi temsil edilmesi için hizmet binası adına verdiği mücadelede de zaferleayrıldı. Kişi hissesinden dolayı uzun süren mücadelenin ardından 6 yıl öncebaşladığı hizmet binasının tüm aşamalarını tek tek takip etmiş ve modern hizmetbinasının yapılmasına emek harcamıştı.

Kahramanmaraş’ın 4 ilçesine açılan sosyal hizmet merkeziile ihale aşamasında bir engelsiz yaşam merkezi ve takas yoluyla kendikurumlarına tahsis edilen araziye engelli çocuklar gündüzlü rehabilitasyon merkeziyapılması için takiplerini sürdüren Sertpolat’ın göreve başladığı 6 yıl, 7 ayve 7 gün sonra asaleti onaylandı. HABER: YAŞAR ERİKLİ

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal Muş
Hilal Muş - 8 ay Önce

İsabetli harika bir seçim!

SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17