UFKUNUZ GENİŞ VE HEDEFLERİNİZ BÜYÜK OLSUN

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği ile Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen "Basketbol Aday Hakem Kursu" başladı.

UFKUNUZ GENİŞ VE HEDEFLERİNİZ BÜYÜK OLSUN

Kahramanmaraş Basketbol Aday Hakem Kursu GençlikHizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda A Klasman hakemi Serdar ÜNALBeyin nezaretinde başladı.70 kursiyerin katılım sağladığı kursta değişen oyunkuralları dahil olmak üzere temel oyun kuralları ve genel basketbol hakemlikeğitimi verilmektedir.Kurs eğitiminde başarılı olanlar aday hakem ünvanıkazanarak müsabakalarda görev alabilecekler.Kurs öncesi Serdar ÜNAL veBasketbol il temsilcisi Mustafa DAĞLI Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Aliİhsan KABAKÇI Beyi ziyaret ettiler.

TEORİK BİLGİ İLE BAŞLADI

Eğitimin ilk gününde İl Müdürlüğü toplantı odasında adayhakemlere teorik bilgiler verildi. Aday hakemlere federasyonun işleyişi,hakemlik kategorileri, hakem olabilme şartları, Oyun kuralları ve kullanılanmalzemeler hakkında teorik bilgiler verildi.

“BASKETBOLUN BİR PARÇASI OLMAK İSTEYEN HERKESE KAPIMIZAÇIK”

Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü toplantısalonunda gerçekleştirilen kurs ile ilgili bilgi veren Türkiye BasketbolFederasyonu Kahramanmaraş Temsilcisi Mustafa Dağlı, “Kahramanmaraş basketbolailesi olarak her geçen gün daha da fazla büyüyor olmanın mutluluğuiçerisindeyiz. Ailemizi daha fazla genişletebilmek ve basketbolu daha fazlakişiye ulaştırabilmek amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü veTürkiye Basketbol Federasyonumuzun onayı ile bir kurs düzenledik. İyi birkatılım ile kursumuzu icra ettik. Bu sayede basketbolun bir parçası olmakisteyen herkesi aramıza dahil edeceğiz. Federasyonumuz her geçen gün heranlamda değişim ve gelişim adına farklı uygulamaları hayata geçirmekte olupönümüzdeki yıldan itibaren aday hakem ve masa görevlisi kurslarımız farklı birsistemde düzenlenecektir” dedi.

“EKSİKLİKLERİMİZİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Basketbol İl Temsilcisi Mustafa Dağlı, Kahramanmaraş’taçok iyi bir potansiyel olduğuna dikkat çekerek, “şehrimizdeki basketbol adınaeksikliğini gidermek için bu eğitimi düzenledik. Kulüpler, hakemler, sporcularolarak biz bir bütünüz ve iyi bir aileyiz. Sizlerin gelişimi için şehrimizdeçok sayıda müsabakalar organize edeceğiz. Bu eğitime katılan hakem, aday hakemve masa görevlileri arkadaşlar önümüzdeki sezonlarda müsabakalarda görevalacaklar. Tüm hakem ve masa görevlileri arkadaşları her zamankinden daha çokkenetlenmeye ve görevlerini aşkla yapmaları arzumuzdur. GerçekleştirdiğimizAday hakem Kursumuzda bizlere katkısını esirgemeyen başta Spor İl Müdürü Aliİhsan Kabakçı beye basketbol ailesi olarak teşekkür ederiz. Eğitimekatılımlarınızdan dolayı hepinize başarılar dilerim” dedi.

“SPORCU VE MAÇ SAYISINI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Kahramanmaraş’ta her geçen gün Basketbolun ivmekazandığını ifade eden İl Temsilcisi Mustafa Dağlı, “Bu sezon basketboldasporcu ve maç sayısını artırmayı hedefliyoruz. Hakem sıkıntımız var. Bu nedenlede hakemlik kursu açmayı planladık. Türk basketboluna ve ilimize kalitelihakemler kazandırmayı hedefledik. Ayrıca Basketbol hakemliğinde üst klasmanlarailimizden hakem göndermeyi amaçlıyoruz. Bu işe gönül veren, önemseyen vesorumluluk bilincinde davranan hakemler mutlaka iyi bir yerlere gelecektir”dedi. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15