UKRAYNA' LI LIUDMYLA MÜSLÜMAN OLDU

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinde Ukrayna Uyruklu Lıudmyla Barabash ihtida töreniyle Müslüman oldu. Kelime-İ Şehadet getiren genç kadın, gözyaşlarını tutamadı.

UKRAYNA' LI LIUDMYLA MÜSLÜMAN OLDU

Türkoğlu İlçemizden Mehmet Buğra GÖK' le evlilikhazırlığı yapan Ukrayna’ lı Lıudmyla BARABASH, Müftülükte düzenlen törenleMüslüman olarak 'Leyla' ismini aldı. Barabash, kelime-i şehadet getirdiktensonra kendisine hediye edilen Kur'an-ı Kerim'i öperek alnına koymayı unutmadı.

UKRAYNA’ LI LIUDMYLA MÜSLÜMAN OLDU

Antalya’ da çalışan Mehmet Buğra Gök, Ukraynalı LıudmylaBarabash ile bir süre önce tanıştı. Daha sonra evlilik kararı alan gençler,Ukraynalı Lıudmyla Barabash Türkoğlu Müftülüğüne gelerek Müslüman olmak içinmüracaat etti. Barabash müracaatı ve isteği üzerine Türkoğlu Müftüsü AbdullahRencber diğer görevlilerin katılımı ile ihtida töreni düzenlendi. Töreninardından çiftlerin nikahıda Müftü Rencber tarafından kıyıldı. Tören sırasındaduygusal anlar yaşandı.

Tören sonunda İlçe Müftüsü Abdullah Rencber tarafındanLıudmyla Barabash’ a Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali hediye edildi.


Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane