Uluslararası Ticarette Sıçrama Yapan Türkiye ve Geleceğin Mesleği Uluslararası Ticaret ve Lojistik

2000 yılında 7,59 trilyon dolar civarında olan dünya ihracatı yaklaşık 3 kat artış göstererek 2017 yılında 22,62 trilyon doların üzerine çıkarken, aynı dönemde Türkiye’nin ihracatı ise 27 milyar dolardan, yaklaşık altı kat artış göstererek 157,1 milyar dolara ulaşmıştır. 2000 yılından günümüze Türkiye’nin ihracatındaki artış oranı, dünya ihracatındaki artış oranının yaklaşık iki katı düzeyinde gerçekleşmiştir.

Uluslararası Ticarette Sıçrama Yapan Türkiye ve Geleceğin Mesleği Uluslararası Ticaret ve Lojistik

Gelecek hedeflerimiz açısından “Küresel Rekabette BizdeVarız” diyebilmemiz, ülkemizin ihracat rakamlarını çok daha ileri düzeyleretaşımamızla mümkün olacaktır. Ülkemizin Uluslararası Ticarette daha büyükhedeflere ulaşmasının yolu aynı zamanda Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimindede başarılı olmaktan geçmektedir. Endüstri 4.0’ın giderek etkilerini artırmayabaşladığı günümüz dünyasında, ülkemiz ekonomisinin dünya ekonomileri arasındahak ettiği yeri alabilmesi açısından belki de en önemli çalışma alanını ise UluslararasıTicaret ve Lojistiğin oluşturduğu söylenebilir.

21. yüzyılda ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisindenbirisi olması açısından büyük önem taşıyan uluslararası ticaret ve lojistikalanında, kalifiye personel yetiştirmek amacıyla kurulan KSÜ UluslararasıTicaret ve Lojistik bölümüne, eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamış olduğu2016 yılından itibaren ÖSYM tarafından ilan edilen kontenjanların tümüneyerleştirme yapılmış olması, genç arkadaşlarımızın bu bölüme olan üst düzeydeilgisini göstermektedir.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında da, gelecekplanlamalarında Uluslararası Ticaret ve Lojistik alanını kariyer tercihi olarakbelirleyen öğrenci arkadaşlarımızı KSÜ Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümümüzebekliyoruz.  (HABER MERKEZİ)

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13