UMRECİLERİ DOLANDIRANLAR SERBEST BIRAKILDI

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kutsal topraklara giderek umre ziyareti yapmak isteyen 68 kişiyi dolandırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan firmanın 4 temsilcisi, çıkarıldıkları mahkemede para iadesi yapacaklarını taahhüt edince serbest bırakıldı.

UMRECİLERİ DOLANDIRANLAR SERBEST BIRAKILDI

 Kayseri merkezli birhac ve umre firmasının Elbistan’daki acentesiyle anlaşarak umreye gitmek üzereyola çıkan 68 kişi, Gaziantep ve Şanlıurfa’daki gezinin ardından, tekrarElbistan’a getirilmişlerdi. Kişi başı 690 dolara umre seyahati içinanlaştıklarını ifade eden umreciler, Şanlıurfa’da biten yolculuklarınınardından otobüslerle geldikleri memleketlerinde Elbistan İlçe EmniyetMüdürlüğü’ne giderek firma yetkililerinden şikayetçi olmuşlardı. Yapılanşikayetlerin ardından başlatılan soruşturma kapsamında umre firmasınınyetkililerinden İ.K. ile M.Ç.K. Kayseri’de, acente yetkilileri H.G. ile S.Y. deElbistan’da gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından ElbistanAdliyesi’ne sevk edildi. Firma yetkilileri ve acente temsilcilerinin,çıkarıldıkları mahkemede umreye gitmek isteyenlerin seyahat işlemlerini haftaiçinde yeniden yapacaklarını, para iadesi isteyenlere de ödemelerininyapılacağını taahhüt ettiği öğrenildi.

  Söz konusu firmanınKayseri’de gözaltına alınan 2 yetkilisine adli kontrol şartı uygulanırken;Elbistan’da gözaltına alınan 2 kişi de serbest bırakıldı. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37