UMUDUMUZ GENÇLİKTEDİR

Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen Sınır tanımayan gençlik sodes’le mutlu” projesinin finali gerçekleştirildi.

UMUDUMUZ GENÇLİKTEDİR

Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen,Kahramanmaraş Valiliği koordinasyonunda Onikişubat Gençlik ve Spor İlçeMüdürlüğü tarafından yürütülen “ Sınır Tanımayan Gençlik Sodes’ le Mutlu”projesinin finalini, Kahramanmaraş Gençlik Merkezi Spor Salonunda gerçekleştirdi.

Halk Oyunları gösterileri ile başlayan ve ardındanDereceye giren sporcu ve antrenörlerin madalya ve plaket taktimi ilegerçekleşen Final programında Gençlik için çok verimli olan projede umudungençliğe emanet olduğu ifade edildi.

 

PROJE İLE GENÇLERSPORU SEVDİ

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Uygulanan veKahramanmaraş Valiliği tarafından destek bulan “Sınır Tanımayan GençlikSODES’le Mutlu!” adlı SODES projesi öğrencileri ve antrenörleriyle gözdolduruyor.  Yürütücülüğü Onikişubat İlçeGençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje tümhızıyla devam ediyor. 3 spor kursu ve 1 sahne sanatları kursuyla, gezileri,turnuvaları ve etkinlikleriyle projede yer alan öğrenciler oldukça mutluolduklarını belirtmektedirler. Projede basketbol kursunun antrenörlüğünü  İslam Çuhadar, Masa Tenisini Gürsel Karaöğen,Kort Tenisini Ayşe Koç ve halk Oyunlarını ise Abdülkadir Kahramanyürütmektedirler.

Proje, sosyal içerme, bütünleşmenin amaçlandığı, hedefgrubun mücadele içinde olduğu yoksulluk ve kırsal kesimde yaşamanın SODES ileavantaja dönüştüren yeni neslin daha mutlu, umutlu ve topluma yararlı olmabilinciyle yetişebilmesine olanak sağlamayı planlandı.

 

“AMACIMIZ GENÇNESİLLERİ MUTLU KILMAK”

Projenin Koordinatörlüğünü  yürüten İngilizce Öğretmeni Neşe MarmaraOzan, “ Bugünün gençliği öğrenmede  sınırtanımıyor ve yeniliklere oldukça açık” ifadesiyle yola çıktığını, böylece projebaşlığını “ Sınır Tanımayan Gençlik SODES’le Mutlu” olarak planlayıp hayatageçirebildiklerini ve yaşları 10-18 arasında değişen toplamda 100 gence SODESsayesinde ulaşabildiklerini belirtmiştir. Gençlerin genel olarak yurtta kalanya da kırsal bölgelerden gelen öğrencilerden seçildiklerini belirten NeşeMarmara Ozan, bu projeyle gençlerin özgüvenlerini geliştirdiklerini, farklısosyal ortamlara katılabildiklerini ve SODES’in sunduğu olanaklarlayeteneklerini geliştirebildiklerini ifade etti. Marmara Final Gösterilerindeise şu ifadeleri kullandı; “Kalkınma Bakanlığı Kahramanmaraş Valiliği'ne bağlı2017-46-103 no’ıu SINIR TANIMAYAN SODES LE MUTLU" adlı projemizin nihayetson etkinliği bir anlamda finalimiz "Halk Oyunları" etkinliğimize hoşgeldiniz. Sosyal içerme, fırsat eşitliği sağlama konusunda mucizeler yaratanSODES'in güzide İmkanlarında ekiple çok çalıştık) yararlanan toplam 100gencimizi bir araya getirdik. Kimi zaman en az 6 ay süren antrenmanlarımızla,Urfa gezimizle, muhteşem spor turnuvamızla, kitap okuma etkinliğimizle ve simdide Halk oyunları gösterimizle yine bir araya gelmiş bulunuyoruz. Projemizde 20Basketbol, 20 Masa Tenisi, 20 Kort Tenisi ve 40 Halk oyunları öğrencilerimizolmak üzere toplam 100 genç yer almıştır. Bu kapsamda öğrencilerin de görüşlerialındığında onların ilk zamanlara göre kendilerine olan inançlarının veözgüvenlerinin gelişme gösterdiğini belirtebiliriz. Ayrıca bu projede sadecehoş vakit geçirmekle kalmadılar, sportif yeteneklerini geliştirmekle beraberprojenin en önemli katkısı olan yeni ve kalıcı dostluklar edindiler.

Bu durum bizler, yani SINIR TNIMAYAN GENÇLIK SODESLEMUTLU ekibimiz için de geçerli elbet. Sayın müdürümüz Kadir Gemci başta olmaküzere, özverili antrenörlerimiz İslam Çuhadar. Gürsel Karaögen, AbdülkadirKahraman ve Ayşe Koç, spor müdürlüğü çalışanlarından Hasan Kaçmaz ve CihanGüneş e huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. Yorucu ama verimli sonuçlarıylabaş gösteren projemiz, ilimiz Kahramanmaraş’ımızın tanıtımında da gerekkamuoyunda gerekse eğitim camiasında yankı bulmuştur. Yine destekleriniesirgemeden bizleri kırmayıp her faaliyetimize katılan Sayın Kaymakamımıza, ilGençlik müdürümüze, onikişubat ilçe milli eğitim müdürümüze, tüm vemüdürlerine, Dulkadiroğlu gençlik ve spor müdürüne, Valilik birimi SODES Projekoordinatörlerine, okul müdürlerimize, velilerimize ve tabi ki 100 SODESÖğrencilerimize ve bugün misafirimiz olan

Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve AbdullahÇinkay öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım. Projemiz gelecekte filizlenecekyeni projelere örnek teşkil edecek ve bu projede yer alan öğrencilerimiztoplumumuzda ışık saçacaktır. Umudumuz Gençliktir” dedi.

 

“KIRSAL KESİMDENGENÇLERİMİZ SPORA YÖNLENDİRDİK”

Projenin Onikişubat ilçesi sınırlarında yer aldığınıbelirten Onikişubat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürü Kadir GEMCİ,projenin  3 farklı mekanda uygulandığını;buna göre Basketbol Batıpark  SporSalonunda, Masa Tenisi ve Kort Tenisinin Osman Sayın Spor Salonu ile Halkoyunları kursu Mükrime Hatun MeslekiTeknik ve Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilmektedir.  Bu kapsamda Basketbol kursuna 20, Masa Tenisi20, Kort Tenisi 20 ve Halkoyunlarında ise 40 öğrenci olmak üzere toplamda 100öğrenci katılmaktadır.  Öğrencilerinyüzde 85 ini kırsal kesimde yaşayan kız öğrenciler oluşturmaktadır. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane