Ünal: 'Bin yıl daha bu topraklarda yaşayacağız'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Bin yıl daha bu topraklarda yaşayacağız. Bu topraklara göz diken varsa bunu kulağına küpe etsin” dedi.

Ünal: 'Bin yıl daha bu topraklarda yaşayacağız'

AK PartiParti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, bir dizi ziyaret vetemaslarda bulunmak üzere memleketi Elbistan’a geldi. Ünal, Ekinözü kavşağındaAK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, Kadın Kolları Başkanı DilekÇevik, Gençlik Kolları Başkanı Recep Firik, ilçe teşkilatı üyeleri ve kalabalıkbir partili heyet tarafından karşılandı. Burada partililerle bir süre hasbıhaleden Ünal’ın Elbistan’daki ilk durağı Gençlik Merkezi oldu. AK Parti GenelBaşkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, burada satranç turnuvasınakatılan 400 çocuk tarafından Türk bayraklarıyla karşılandı. Ünal, çocuklarlabirlikte Afrin’deki Mehmetçiklere dua etti. Ünal’a, Elbistan Kaymakamı TuncayAkkoyun tarafından tablo hediye edildi. Muhammet Hamza Dal ve Ecrin Ayhanisimli öğrenciler de Ünal’a Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti. Ünal,çocuklara turnuvada başarılar dileyerek Gençlik Merkezi’nden ayrıldı.

AK PartiGenel Başkan Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın Elbistanprogramındaki son durağı ise partisinin ilçe teşkilatı oldu. Burada salonudolduran partililere hitap eden Ünal, Türkiye’nin içeride terör sorununuçözdüğünü ve terörü kaynağında kurutmak için Afrin’de olduğunun altını çizdi.Ünal, “Bugün, artık Türkiye içeride terör sorununu çözdü. Bunu fark etmiyoruzama 30 yıldan beri terörü evimize taşımışlardı. Amanoslara, Tendürek’e Kato’yataşımışlardı. Bunların hepsini hallettik mi? Cizre’de, Sur’da, Nusaybin’de,Silvan’da, İdil’de, Şırnak’ta hendek kazanların hepsini hendeklere gömdük mü?Bu şehirlerin hepsini terörden temizledik. Şimdi terörü kaynağında kurutuyoruz.Artık terörü kaynağında kurutmak için Afrin’deyiz. Şimdi bunlar bizimkorkacağımızı zannettiler. Vazgeçeceğimizi zannettiler. Biz, Çanakkale’devazgeçtik mi, Kurtuluş Savaşı’nda, Sakarya’da, Dumlupınar’da, 12 Şubat’ta, 15Temmuz’da vazgeçtik mi? Biz, bin yıldan beri devleti ebed müddet bu topraklardayaşıyoruz. Bin yıl daha bu topraklarda yaşayacağız. Bu topraklara göz dikenvarsa bunu kulağına küpe etsin” dedi.

Türkiye’ninAfrin’de sadece terör örgütleri ile mücadele etmediğini bir vekâlet savaşı ilekarşı karşıya olduğunu vurgulayan Ünal, “3 yıl öncesinden 4 yıl öncesindenoralara nasıl tüneller yaptıklarını gördünüz, nasıl hazırlıklar yaptıklarınıgördünüz. Bu tünellerin çimentosunu kim veriyor biliyoruz. Orada teröristlerineline silahları kim veriyor biliyoruz. Biz orada bir vekâlet savaşı ile karşıkarşıyayız. Terör örgütleri üzerinden orada bizimle savaşıyorlar. Butopraklarda biz ya olacağız, ya öleceğiz. Çünkü tarih boyunca biz esaret kabuletmedik, etmeyeceğiz. Gönlünüz rahat olsun ya olacağız ya olacağız. Önümüzaydınlık. Zaman bizden yana zamanın ruhu bizden yana. Yalan batıl çökmek üzere”şeklinde konuştu. Ünal, konuşmasına şöyle devam ett:

“Biz NATOmüttefikiyiz. Bizim güney sınırlarımız NATO’nun güney sınırları. Biz NATO’nungüney sınırlarını koruyoruz. NATO’nun güney sınırlarını koruduğumuzteröristleri NATO’nun başka bir müttefiki destekliyor. Bunun uluslar arasıhukukta yeri var mı? Kalkmış diyor ki ben sınır güvenlik birimi oluşturacağımPKK’nın uzantısı teröristlerle. Zorlayınca vazgeçtim diyor. Sınır güvenlikbirimi oluşturmayacağım iç güvenlik birimi oluşturacağım diyor. Zorluyorsunondan da vazgeçiyor. Cesaretle yürürsek zor oyunu bozar. Eğer biz var olacaksakve çocuklarımıza bir miras bırakacaksak bunu cesaretimizle bırakacağız."

Ünal,partililerle bir süre görüştükten sonra ilçeden ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17