Ünal İlçelerde Muhtarlarla Buluştu!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mahir Ünal, bir dizi ziyaretler için memleketi Kahramanmaraş'a geldi.

Ünal İlçelerde Muhtarlarla Buluştu!

''ANNENİN FERYADINI HERKES DUYMALI''

Ünal ilk olarak Pazarcık, Çağlayancerit, Türkoğlu, Onikişubat, Dulkadiroğlu mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Pazarcık İlçe Başkanlığınca düzenlen toplantıda, gündeminde Diyarbakır'ı aldı. Ünal, "Annenin feryadının etnik, siyasi ve dini tarafı olmaz. Anne annedir. Annenin Türk'ü, Kürt'ü, Ermeni'si, Fransız'ı, İngiliz'i olmaz. Annenin Alevi'si, Sünni'si olmaz. Bir anne feryat ettiği zaman herkesin o feryadı duyması gerekir. Çünkü ana yüreği hiçbir şeye benzemez." dedi.

''MUHARREM AYI ÖNEMLİ ŞEYLER HATIRLATIR''

Muharrem ayı insanlara önemli şeyler hatırlatır diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, "Biz her birimiz şunu diyebilmeliyiz. Biz zulme karşı Ali'yiz diyebilmeliyiz. Biz zulme karşı Kerbela'da Hüseyin'iz diyebilmeliyiz. Biz ehlibeyti için çıra gibi yananlarız diyebilmeliyiz zulüm söz konusu olduğunda. Çünkü biz Müslümanların tarihinde Kerbela acının ve zulmün hatırlanması ve adaletin yüceltilmesi için unutulmaması gereken bir gündür'' dedi.

''MAHALLENİN YAŞANABİLİR HALE GELMESİ İÇİN''

Muhtarlar sayesinde her bir mahallenin sıkıntılarına, dertlerine, sorunlarına ve ihtiyaçlarına ulaştıklarını dile getiren Ünal, o yüzden muhtarların kendileriyle oluşturduğu iş birliğinin mahallelerin yaşanabilir hale gelmesi açısından çok önemli olduğuna dikkati çekti. Ünal bugün ise Andırın'da mahalle muhtarlarıyla bir araya gelecek. Ardından Elbistan'da kolej açılışına katılacak ve Ünal'ın Kahramanmaraş programı sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15