Ünal: 'Kimsenin toprağına göz dikmeyiz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Biz saldırmayız, kimsenin toprağına göz dikmeyiz. Ama birileri bize saldırır, bizim toprağımıza göz diker, birliğimize beraberliğimize halel getirirse vallahi can alır can veririz. Gözümüz hiçbir şeyi görmez, 80 milyon bir olur Allah’ın izni ile bu işlerin üstesinden geliriz” dedi.

Ünal: 'Kimsenin toprağına göz dikmeyiz'

Ünal, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümütörenlerine katıldı. Trabzon Bulvarı Valilik meydanında düzenlenen kutlamaetkinliği Vali Vahdettin Özkan, Mehmet Erkoç, Garnizon Komutanı Albay AdnanKöşker’in, vatandaşları selamlamasıyla başladı.
15 Temmuz kahramanı Şehit Ömer Halisdemir’inağabeyi Doğan Halisdemir’in de katıldığı etkinlikte konuşan KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kırmızı şeritli İstiklalMadalyası'nı Türk Bayrağı’na taktı.
Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanile Başbakan Binali Yıldırım’ın tebrik mesajları okundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç’un selamla konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Sözcüsü MahirÜnal, “Bugün kahraman ordumuz Afrin’de teröristlerle mücadele ederken dünAnkara’da, birilerinin ne yaptıklarına bir bakın. Biz terörle mücadele ederken,elinde silah bu milletin bekasını tehdit edenlerle mücadele ederken birileri eğersiyaset adı altında terör seviciliği yapıyorsa, terör övücülüğü yapıyorsa buaziz milletin kabul edeceği bir şey değildir. Biz bu milletin birliğiberaberliği söz konusu olduğunda, biz tek yumruk oluruz tek yürek oluruz. Bizbu milletin bekası vatanımızın taşı toprağı söz konusu olduğunda, can alır canveririz. Biz her zaman sulhtan ve selametten yanayız. Biz saldırmayız, kimsenintoprağına göz dikmeyiz. Ama birileri bize saldırır, bizim toprağımıza gözdiker, birliğimize beraberliğimize halel getirirse vallahi can alır canveririz. Gözümüz hiçbir şeyi görmez, 80 milyon bir olur Allah’ın izni ile buişlerin üstesinden geliriz” dedi. 
Yapılan konuşmalarının ardından tiyatro ekibitarafından ‘Sütü İmam ve Bayrak Olayı’ canlandırıldı. 
Program, geçit töreninin ardından sonaerdi. 
Trabzon Bulvarı Valilik meydanında düzenlenenkutlama etkinliği Vali Vahdettin Özkan, Mehmet Erkoç, Garnizon Komutanı AlbayAdnan Köşker’in, vatandaşları selamlamasıyla başladı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17