ÜNAL, SEÇİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 40 ilde belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından bir televizyon kanalına konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, seçim sürecini değerlendirdi.

ÜNAL, SEÇİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti'nin 40 şehirde adaylarını açıklamasıyla ilgiliaçıklamalarda bulunan Ünal, sürecin 2014'tekiyle aşağı yukarı aynı olduğunuvurguladı.

“ASLOLANSORUMLULUKTUR”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve AK Parti Genel BaşkanYardımcısı Mahir Ünal, “Diğer partilerden farklı olarak AK Parti'de makam vestatü değil, görev ve sorumluluk vardır. Yani bir bakanı daha sonra birbelediye başkanı olarak görebilirsiniz, bir belediye başkanını milletvekiliolarak görebilirsiniz. Nihayetinde aslolan AK Parti'de siyaset yapan heraktörün yeri ve zamanı geldiğinde o gün alacağı sorumluluktur önemli olan,bugün de bunu gördük. İki tane bakanımız Ordu ve Düzce'den belediye başkanadayı olarak karşımıza çıktılar. Şimdi bizim 2014'teki sürece bakarsanız aşağıyukarı aynı. 2014'te de önce 26 Kasım'da ilk kademe adaylarımızı açıklamışız.Sonra 29 Kasım'da ikinci kademe adaylarımızı açıklamışız. Daha sonra da bütünilçelerle beraber adaylarımızı açıklamışız. 19 Şubat gibi de kampanyamızıbaşlatmışız. Aşağı yukarı bu seçimde de benzer bir takvimi takip ediyoruz.İnşallah bu önümüzdeki hafta içerisinde kalan adaylarımızı açıklamayıdüşünüyoruz" diye konuştu.

“3 BÜYÜK ŞEHRİNADAYLARININ DA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIZ”

Önümüzdeki hafta içerisinde kalan adaylarımızı açıklamayıdüşünüyoruz diyen Ünal, Grup toplantısıyla ya da Ankara'da bir toplantıyla bugerçekleşir. Daha önce Cumhurbaşkanımız ve Parti Sözcümüz 40 olarak bir sayıaçıkladı ve bugün 40 sayısına riayet ettik. Belirlenmiş 40 tane il vardı, bubelirlenmiş 40 tane ili açıkladık ve şimdi diğer illerle beraber inşallahİstanbul, Ankara, İzmir'i de açıklayacağız” dedi.

"45 GÜNLÜK BİRKAMPANYA PLANLIYORUZ"

Geçtiğimiz günlerde teşkilatlarımıza dönük bir açıklamayaptık. Çünkü sosyal medyada ve medyada dolaşan bazı listeler var. Şimdiöncelikli olarak Sayın Genel Başkanımızın ağzından duymadığımız sürece herhangibir bilgiye itibar etmiyoruz. Bir şeyin resmilik kazanması için o partiningenel başkanı tarafından ilan edilmesi gerekiyor. İnşallah önümüzdeki günlerdebiz diğer illerle beraber Ankara, İstanbul ve İzmir'i de öğreneceğiz.Kampanyamızı inşallah şubatın ortasında başlatacağız, 45 günlük bir kampanyaplanlıyoruz” şeklinde konuşu.

“CUMHUR İTTİFAKI BİRMİLLET MUTABAKATIDIR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'a MHP Genel BaşkanıDevlet Bahçeli'nin 3 büyük şehirde aday çıkarmayacağını açıklaması da soruldu.Ünal, "AK Parti'nin aday çıkarmayacağı iller olacak mı?" sorusuna daşu yanıtı verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızla Sayın Devlet Bahçeli'ningörüşmesinden sonra biliyorsunuz süreç devam ediyor. Bunu önümüzdeki süreçtekarşılıklı olarak partilerin istişareleri belirleyecek. Bir şeyi ısrarla,altını çizerek söylüyoruz, Cumhur İttifakı bir millet mutabakatı, yani 15Temmuz'un 7 Ağustos'un sonucu ortaya çıkmış bir millet aklı, bir masa başıittifakı değil. Teknik ya da hukuki bir ittifak değil. Ama mesela 24Haziran'dan önce yaptığımız ittifak bizim bir seçim ittifakıydı. Dolayısıylaseçim ittifakıyla Cumhur İttifakını birbirinden ayırt etmek gerekir. Seçimler konusundaönümüzdeki süreç ne olur bunu bize zaman gösterecek. Adaylar açıklanmadansiyasi partilerin süreçleri belli olur."

HABER: MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15