Üniversiteli gençlerin kitap bağışı kampanyası!

Kahramanmaraş’ta bir grup üniversite öğrencisi, kampanyada topladıkları 700 adet kitabı öğrencilerin faydalanması için okul kütüphanesine bağışladı.

Üniversiteli gençlerin kitap bağışı kampanyası!

Kahramanmaraş’ta yaşayan vefarklı üniversitelerde eğitim gören bir grup öğrenci, kendi aralarındaaldıkları eğitime destek kararıyla kitap ihtiyacı olan Onikişubat İlçe MilliEğitim Müdürlüğü’ne bağlı Kürtül Ortaokulu için 700 adet kitap topladı. Öğrencilertopladıkları kitapları kendi otomobilleri ile şehir merkezine 20 kilometreuzaklıktaki okula teslim etti. 
Okul yöneticilerine teslim edilen kitaplargençler tarafından kütüphanenin rafına konuldu.
Erciyes Üniversitesi öğrencisi Fatih Koksa,amaçlarının çocukların daha fazla kitap okumalarını sağlamak olduğunu ifadeederek, “Arkadaşlarımız ile birlikte 1 hafta gibi kısa bir sürede 400 kişilikkitap ihtiyacı olan Kürtül Ortaokulu’na yaklaşık 700 kitap yardımında bulunduk.Amacımız çocukların daha fazla çeşitteki kitapları elde etmeleri veokumalarıdır” dedi.
Kürtül Ortaokulu Müdürü Tuncay Kılınç ise okulakitap desteğinde bulunan öğrencilere teşekkür etti. Kılınç, “Üniversitearkadaşlarımız böyle bir çalışma içine girmişler ve okulumuzda düzenli birkütüphanemiz yoktu. Arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13