Üniversitemiz Avşar Yerleşkesi Kanalizasyon İnşaatının Temeli Atıldı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğünce Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avşar Yerleşkesi, Üngüt, Gedemen, Kılavuzlu ve Hasancıklı bölgelerinin kanalizasyon altyapısı ihtiyacının giderilmesi için hazırlanan projenin temeli KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar katılımıyla atıldı.

Üniversitemiz Avşar Yerleşkesi Kanalizasyon İnşaatının Temeli Atıldı

Daha çevreci ve daha yaşanılabilir bir Kahramanmaraşoluşturma gayesiyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç liderliğinde Kahramanmaraş’ta altyapı sorunlarını çözüme kavuşturan KASKİGenel Müdürlüğü, şehir merkezinin batı ucunda bulunan bölgelerin kanalizasyonaltyapı ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalara başladı.

Çalışmalara ilk olarak kanalizasyon sularının dereyeaktığı KSÜ Avşar Yerleşkesinden başlandı. KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can,KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar, KSÜ Genel Sekreteri Mithat Karaaslan, KSÜYapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Aydın Selçuk, KASKİ Kanalizasyon ve Atık SuArıtma Dairesi Başkanı M. Akif Akgürbüz, Teknik Personeller ve Müteahhit FirmaYetkililerinin katılımıyla temeli atılan çalışma ile üniversitenin atık sularıkapalı sistemle Atık Su Arıtma Tesisine ulaştırılacak.


3 Terfi İstasyonu ve 18500 Metre Kanalizasyon Hattı İnşaEdilecek

Bulunduğu kot itibariyle Atık Su Arıtma Tesisinin altındakalan Üniversite, Kılavuzlu ve Hasancıklı bölgelerinin atık suları terfilisistemle Atık Su Arıtma Tesisine ulaşacak. Çalışmalar kapsamında üniversiteye1500 metre kanalizasyon hattı inşa edilecek

Kanalizasyon altyapısı bulunan ve fosseptik’e aktarımısağlanan Hasancıklı Mahallesinin atık suları terfili sistemle atık su arıtmatesisine iletilecek. Kılavuzlu Mahallesine 7500 metre kanalizasyon kolektörhattı yapılıp yine terfi istasyonu aracılığıyla atık su arıtma tesisineaktarımı sağlanacak. Üngüt ve Gedemen Mahallelerinde yeni yerleşim yerlerininher geçen gün daha da artması üzerine ilave kanalizasyon hatları inşa edilecek.Toplamda 160 ile 600 mm çaplarında beton ve hdp boru olmak üzere 18500 metrekanalizasyon ve terfi hattı ile 3 adet terfi istasyonu inşa edilecek.

Yeni altyapı tesislerinin bölgeye uzun yıllar hizmetvermesi bekleniyor. Çalışmaların 1 Haziran 2019 tarihinde tamamlanmasıhedefleniyor.  

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15