USTA KALEM ABDURRAHMAN DİLİPAK, GENÇ GAZETECİLERLE BULUŞTU!

Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen “Usta kalem genç gazetecilerle buluşuyor” programının onur konuğu, yazmış olduğu yazılarla gündem oluşturan Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak oldu. Kervanhan’da düzenlenen söyleşiye Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti üyeleri katılırken, programda konuşan ve 65’in üzerinde kitabı bulunan Dilipak geçmiş medya ve gelecek medya hakkında açıklamalarda bulundu.

USTA KALEM ABDURRAHMAN DİLİPAK, GENÇ GAZETECİLERLE BULUŞTU!

“BEN SOSYAL MEDYAKOBAYIYIM”

 Gazeteciliğin önemlibir meslek olduğunu ve herkesin bu mesleği yapamayacağına dikkat çeken Dilipakkonuşmasını şöyle sürdürdü, “Medyanın tarafsız bir şekilde halkın sesi olmasıgerekiyor. Ben eylemci bir gazeteciyim. Bizler her zaman mazlumdan yana vezalimin karşısında olduk. Siz gazeteciler düşmanınızın bile hakkını savunmanızgerekir. Biz hakkın yeryüzündeki şahitleriyiz. Hayata düz bir şekilde bakmamızgerekiyor. Ben kendimi sosyal medya kobayı olarak nitelendiriyorum. Ben UğurMumcu’yla da eylem yaptım. Kilise’de de eylem yaptım. Her zaman haklınınyanında oldum. Dürüst bir gazeteci gerçeği ve hakikati gösterdiği zamanpeygamber elçisi gibi olur. Gazetecinin doğru ile yanlışı iyi bir şekildeayıklaması gerekiyor. Medya büyük ölçüde provokatördür. Haber 3 boyutluysahayattır. Aksi takdirde güldürür.”


“GAZETECİNİNALLAH’TAN BAŞKA KİMSEDEN KORKMAMASI LAZIM”

Bir gazetecinin gerçek anlamda gazetecilik yapmak istiyorsabağımlı olduğu kimsenin olmaması gerektiğini vurgulayan Abdurrahman Dilipakşunları söyledi, “Ulusal gazetelerin 3 milyon tirajı var. Bunun 1 milyonugerçekte yok. Medya bile kendi üçkâğıtçılığını gösteremiyor. Gazetelerin 3’tebirini resmi kurumlar alıyor. Geri kalan 3’te 1 oran ise bayilerde satılıyor.En çok okunan sayfalar ekonomi ve dış politika haberleridir. Maalesefgazetelerde en çok okunanlar fotoğraf altı yazılarıdır. Hiç istemiyoruz amaiçimizde tetikçi gazetecilerde çıkıyor. Benim yargılanmadığım mahkeme kalmadıama hiçbir zaman hüküm giymedim. Ben peygamberlerimizin izinde olmaya gayretediyorum. Ben isteseydim her şey olurdum. Ama herkesin işini yapmasıgerektiğini düşünüyorum. Gazeteci toplumun gözü olmak zorunda, eğer gazetecigöstermek istediği şeyi topluma göstermiyorsa o toplum kördür. Hayatımızda herşeyi magazinleştiriyoruz. Ben kendi kendime kimsenin önünde eğilmeyeceğime sözverdim. Gazetecinin Allah’tan başka kimseden korkmaması lazım.  Yoksa sizlere gazetecilik yaptırmazlar.Gazetecilik yapanın belinde hiçbir zaman kambur olmayacak. Sizler gazeteciliğikooperatifçiliğe dökerseniz imkanlarınız daha fazla olacağını düşünüyorum. Veben böyle bir program düzenleyerek beni davet ettiğiniz için sizlere çokteşekkür ediyorum. 1 yıl aradan sonra Kahramanmaraş’ta olmak güzel.”


Konuşmalarından ardından programın anlam ve önemine binaenGazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’a ve Aras Metal Yönetim Kurulu Başkanı gençiş adamı Ahmet Aras’a plaketleri takdim edildi. (HABER MERKEZİ)

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15