Ustalık dönemim olacak!

31 Mart Yerel Seçimlerine Cumhur İttifakı Türkoğlu Belediye Başkan adayı olarak giren ve 20 bin 28 oy ile başkanlığı kazanan Osman Okumuş düzenlenen törenin ardından mazbatasını aldı.

Ustalık dönemim olacak!

Başkan Osman Okumuş mazbata töreninde yaptığı açıklamalarda, ''Gece gündüz demeden, 5 yılda Türkoğlu'nun kaderini değiştirdik. Türkoğlu ilçesi 2014'ten sonra tarih yazdı. Kim ne derse desin, Osman Okumuş Türkoğlu'na hiç bir şey yapmadı diyenleri bir tarafa bırakıyorum. Benim 3. dönem belediyeciliğimin ustalığı, bu dönemdir'' dedi.

'Dışı sizi içi bizi yakar'

Kasım ayından itibaren AK Parti'de aday adaylığı sürecinden bugüne 5 ay geçtiğini ifade eden Okumuş, ''Bu süreç boyunca gece gündüz, 31 Mart seçimleri için çalıştık. Yaklaşık 2.5 ay aday adaylığı süreci, 2 ayda adaylık süreci yaşandı. Bizleri hem aday adaylığı döneminde, hem de belediye başkanlığımız döneminde destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizlerin yanında olan herkese selamlarımı saygılarımı sunuyorum. Belediye Başkanlığı 'Dışı sizi içi bizi yakar' denildiği gibi zor bir süreç ve görev, zor bir emanettir. Bilinçli, işi bilen belediye başkanı için çok daha zorlu bir meslek diye söylüyorum. Benim Türkoğlu ilçesinde bir dönem, Beyoğlu'nda iki dönem ve bu sene olmak üzere 4.dönem olmamıza rağmen aday adaylığımız döneminde Ankara'dan arıyorlar başkanım işin sağlam. Kahramanmaraş'a gidebilirsin diyorlar. Buraya geliyorsun, seçmenler arıyor, başkanım liste yayınlanmış adın yok. 5 ay boyunca geceleri çok fazla uyuyamadım. Aday adaylığım dönemim de müthiş bir yarış vardı. Biz bu seçimde, partimizi gerçekten sevenlerle, Osman Okumuş'u gerçekten sevenlerle ve Ak Partiye gerçekten gönül veren kardeşlerimle, Ak Partiyi bir makam ve mevki aracı olarak kullananlar arasında bir rekabet oldu'' dedi.

İlçenin kaderi değişti!

Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi Ak Partiye makam ve mevki için gelenler, en ufak bir makam mevki kaybettiğinde bu trenden inenlerdir diyen Okumuş şunları kaydetti;

''5 bin 273 civarında bir farkla belediye başkanlığını kazandık. Devlet Bahçelinin söylediği gibi bir oy fazla alan belediye başkanı oluyor. Böyle20 bin 270 civarında bir oy ile belediye başkanlığını kazandık. Başkanlığı kazandık ama mazbata almayınca sizi belediye başkanı koymuyorlar. İlçe Seçim kurulu il Seçim kurulu ve yüksek Seçim kurulu doğru tespiti yaptıktan sonra Cumartesi gününden itibaren Mazbatamızı almaya hak ettik. Mazbatamızı alıyoruz. Bu mazbata Türkoğlu'na hayırlı olsun.  Bize verilen bu 20 bin oy Osman Okumuş ve partimizi gerçekten seven bize destek veren hizmetlerimizi önemseyen, siz değerli dostlarımızın bunları baz alarak desteklediğinizi biliyorum. Gece gündüz demeden, 5 yılda Türkoğlu'nun kaderini değiştirdik. Türkoğlu ilçesi 2014'ten sonra tarih yazdı. Kim ne derse desin, Osman Okumuş Türkoğlu'na hiç bir şey yapmadı diyenleri bir tarafa bırakıyorum. Benim 3. dönem belediyeciliğimin ustalığı bu dönemdir.''

Kısa dönem içerisinde Türkoğlu'na büyük eserler kazandırdıklarını belirten Osman Okumuş, ''Önemli olan sizler gibi Türkoğlu kahramanlarının kalplerini tasdikleyerek 31 Mart günü bize oy vermesiydi. Parklar, Spor Kompleksleri, yollar parklar, Belediye binası bizim görev yaptığımız beş yıl süre içerisinde en büyük projelerden biriydi. Bunu hayata geçirdik. 2007 yılında buraya geldiğimizde İlçemizde bunların hiç birinin olmadığını görmüştük. Dersimize iyi çalıştık. Kısa zamanda güzel projeler yaptık. Türkoğlu'na çok güzel bir belediye binası kazandırdık. 2014'te devraldığımızda harabeye çıkmış, hurda halindeki Türkoğlu'nun kalbinin nasıl böyle bir binada olduğunu görünce hayretler içerisinde kaldım. Belediye binaları halkın iklimidir. Biz Türkoğlu halkına Selçuklu Osmanlı mimarisine sahip çok güzel bir bina kazandırdık. İnşallah bir ay sonra da yanına hükümet konağını taşıyacağız. Burada yapılanlar birazda alışkanlık olmuş. AK Parti yapıyor. Osman Okumuş yapıyor diye vatandaşlar aşina olmuş Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. AK partinin Türkiye'ye yaptığı devasa eserler bizim Türkoğlu'na kazandırdığımız eserler özellikle son seçimde gördük ki hizmet noktasında halk bunu dikkate alıyor'' dedi.

Okumuş daha sonra şöyle konuştu;

''Biz cenazelerde, düğünlerde halkın içerisinde bulunmaya gayret gösterdik ama bizim karşımızda sizlerinde bildiği gibi bu partinin ekmeğini yiyenler karşımızda mücadele verdiler. Normalde 30-35 bin civarında oyumuz varken, 20 bin'in üzerinde oy aldık. Tabi bu işin kaymağını yiyenler seçimlerde de bu dava ve samimiyet partisi Ak Parti'den ayrıldı. Seçim sürecinde her türlü iftiralar atıldı. Sizler yanımızda olarak maddi ve manevi anlamda, her türlü destek verdiniz bize yük olmadınız bizim yükümüzü aldınız. Bu seçim bizler için biraz daha tecrübe oldu. Yerel basın bize çok destek verdi. Biz bunları unutmayacağız ve ilerleyen süreçte de her zaman sizleri dinleyeceğiz .Sizlerle birlikte olacağız. Türkoğlu'na yaptığımız kent meydanı çalışmamız il seviyesinde bir çalışmadır. 5 yılda 100'e yakın iş yeri, kaymakamlık binası, adliye lojmanı, bunların takasları yapılacak ve yerine de harika bir meydan yapılacak. Bunlar normalde 5 yıllık süreçlerde yetiştirmek mümkün değildir. Bizim Valilikle, Büyükşehirle, Kaymakamlıkla olan ilişkilerimiz, bu işin hızlanmasına vesile oldu. Belki bugün çok kıymetli değil ama yarın bir gün nüfusumuz arttığında bu meydanların kıymeti daha çok artacak. Bir ay sonra hükümet konağını da yıktığımız da yerin çok güzel bir otopark, üstü meydan, selçuklu mimarisinde bir cami yapacağız. Yanı başındaki liseyi de 2-3 yıl içerisinde meydana katacağız. Büyük bir park var. Spor tesisleri doğal gaz, toki konutları, Mahir Ünal caddesinin 6 katlı binaların yapılmasıyla birlikte bir çok müteahhitin Türkoğlu'na gelmesini sağladı. Aynı zamanda bizim görevimiz Türkoğlu'nda vatandaşların zenginleşmesini sağlamak, esnaflarımızın müşterisinin artmasını sağlamak, işsiz gençlerimize iş imkanı sağlanmasının önünü açmaktır. Organize sanayide çalışmalarımız olacak ve binlerce kişi çalışacak. Binlerce göç alacağız. Bir ilçe, eğer göç alırsa kalkınır, büyür ve gelişir.''

GÜZEL BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

Bundan sonra hep birlikte Türkoğlu'nda çok güzel bir belediyecilik yapacağız diyen Okumuş, ''Önümüzdeki beş yılda Türkoğlu'nda vatandaşlarımızın zenginleşmesini sağlamak için çalışmalar yapacağız. Gençlerimize iş konusunda destekleyici projeler yapacağız. En çok önemsediğimiz projelerimizden birisi bu olacak. Türkoğlu insanının kalkınması için mücadele edeceğiz. Bir belediye başkanı hem dürüst hem de belediyeci olursa iş yapar. Biz hem dürüstüz hem de belediyeciyiz. Sizler de hizmet belediyeciliğine oy verdiniz. Sağolun varolun.  Mutluyum, birazda hüzünlüyüm. 11 ilçe içerisinden en çok oy alan ilçelerden birisi olmamız gerektiğini söylemiştim ama çeşitli kazalar ve entrikalara rağmen  kazansak ta bizlere iftira, çamur atanları unutmayacağız'' ifadelerine yer verdi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'un konuşmasının ardından AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç kürsüye gelerek selamlama konuşması yaptı. Program daha sonra meclis üyelerinin mazbatalarını almasıyla devam etti. Osman Okumuş'un mazbatasını almasının ardından program sona erdi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN/İLKER YİYEN

YORUM EKLE
YORUMLAR
iş imkanları
iş imkanları - 4 ay Önce

İlimizdeki işsizlik için özel sektöre çağrı yapılabilir mi? Özellikle kuzey ilçelerde yeni istihdam alanları lazım
Ocak 2019 itibarıyla yüzde 14.7 oldu.
TÜİK tarafından Ocak 2019 verilerine göre işsiz sayısı 4 milyon 668 bin kişi oldu. İşsiz vatandaş sayısı geçen yılın aynı ayına göre 1 milyon 259 bin kişi arttı.
Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı ise 6.8 puanlık artış ile yüzde 26.7 olarak verinin yayınlanmaya başladığı 2005 yılından bu yana en yüksek seviyede

SIRADAKİ HABER

banner15