Valilik şehit aileleri ve gazileri buluşturdu

Kahramanmaraş Valiliği, Çanakkale zaferinin 104.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen programda Şehit aileleri ve Gazilerle bir araya geldi.

Kahramanmaraş Valiliği tarafından DSİ Cumhuriyet Salonunda düzenlenen yemek programında Gaziler ve Şehit Aileleri, protokol üyeleriyle bir araya geldi. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti ve MHP Kahramanmaraş İl Başkanları, Milletvekilleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Belediye Başkanları Necati Okay, Hanifi Mahçiçek ve kurum müdürleri programa katıldı.

TOPRAKKLARIMIZ KANLA SULANDI

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal programda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Bugün Valiliğimiz tarafından Şehit aileleri ve Gazilere yönelik düzenlenen programa katıldık. Ülkemiz her zaman şehitleriyle, toprakları kanla sulanmış bir ülke. Bugün de görüyoruz ki, Dünya'nın öbür ucunda, 17 bin kilometre uzakta, İstanbul'a, Ayasofya'ya, ülkemizi hedefe koymuş insanlar var. Bizde diyoruz ki bu ülke her zaman kendini savunabilecek ve topraklarını kanla sulayabilecek bir ülke. Biz canla başla çalışacağız. Bu ülke üzerinde hedefi olanlara en iyi cevabı şehitlerimiz vermiştir. Bizde hedefi olanları uzak tutmaya çalışacağız'' dedi.

BU ÜLKE YÜZLERCE YILDIR HİÇ BİR ESARET GÖRMEDİ, GÖRMEYECEKTİR

Bugün günün anlam ve önemine binaen şehitlerimizin yakınlarıyla bir araya geldik diyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, ''Bu organizasyon nedeniyle Valiliğimize teşekkür ederiz. Bugünün vesilesiyle canını feda etmiş şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Onların sayesinde bu ülke yüzlerce yıldır hiç bir esaret görmedi ve görmeyecektir. Cihat beyinde söylediği gibi bu ülke üzerinde hesabı olanlar, bu milletin o hesabı ne pahasına olursa olsun bozacağını çok iyi biliyorlar. Bu yüzden de şehitlerimizi hayırla yad ediyorum'' diye konuştu.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15