Vatan Ve Bayrak Sevgisi Aşılandı

Vatan Ve Bayrak Sevgisi Aşılandı

Boğaziçi Ana Okulu Kadep projesi kapsamında Türk Bayrağını Pulla işleyerek Vatan ve Bayrak Sevgisini aşıladı.

Toplumsal değerlerimizden yola çıkarak; vatan, millet, bayrak sevgisi..vb milli değerlerimizin özümsetilmesi amacıyla Kadep projesi kapsamında Boğaziçi Ana Okulu öğrencileri Türkbayrağını Pulla işledi. Hedef grubumuzda milli ve manevi duygularının açığa çıkarılması; vatan, bayrak, millet sevgisi ve idealini kazandırmak aynı zamanda empati kuran, muhakeme yapabilen, okuyan, düşünen ve duygu ve düşüncelerini en güzel şekilde ifade edebilen bir gençliğin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla proje faaliyetleri düzenlendi.

Bu Kapsamda Boğaziçi Ana Okulu Kadep projesi kapsamında Okul Öncesi Öğretmeni Eda Işık Kaçamaz Gazetemize yaptığı açıklamada; “Kadep projesi kapsamında şubat ayı değeri olan vatanseverlik konusu için bu ay boyunca çeşitli etkinlikler yaptık.

Vatanımızın en önemli simgesi bayraktır. Bayrak sevgisini kazandırmak için okul öncesi dönemden itibaren başlanması gerekir. Bu bağlamda bizde çocukların görsel hafızasında kalması için büyük bir bayrak yapmayı planladık. Bunu okul genelinde tüm sınıfların,Velilerin,öğretmenlerin ve okul personellerinin katkılarıyla yaptık.

Yapımında 10000 adet pul kullanıldı. Yapıldıktan sonra bayrağımızı vatanımızın bekçileri olan askeri kurum il jandarma komutanlığına hediye etmek istedik.Çocuklarımızla birlikte bayrağımızı komutanlarımıza teslim ettik” ifadelerini kullandı. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15